Google Gmail Hesap Aç
29 Nis, 2019 20:52 tarihinde eklendi

Google Gmail Hesap Aç

Google Gmail Hesap Aç

Google Gmail Hakkında Bilgiler

Gmail günümüzde en fazla kullanılan hesaplar arasında yer almaktadır. Maili bulunanların büyük çoğunluğunun adresi gmail hesabındandır. google gmail hesap açma hem çok pratik hem de kullanımı çok rahat olduğundan tercih edilmektedir. İsteyen bilgisayardan normal görünümle hesabına girebilirken isteyende gmail mobil uygulamasını akıllı cihazına indirerek daha hızlı kullanabilir.

Gmail ücretsiz mail sistemidir. Milyarlarca kullanıcısı vardır. Teknolojiyle uzaktan bile olsa biraz yakınlığı olan gmail hesabını oldukça kolay açabilir. Fakat milyarlarca insan arasına hesap açmada zorlananlar olabilir. Yazımızda gmail hesabı açma ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bilindiği üzere gmail hesabımızla sadece mail adresimize değil birçok sisteme giriş yapılabilmektedir. İnternet dünyasında en çok korkutan şey bilgilerin güvende olmamasıdır. Gmail hesabınızı ve bilgilerinizin güvende olmasını sağlamak için bazı adımları takip etmeniz gerekir. Bu adımlardan kısaca bahsedeceğiz.

En Kolay Yoluyla Gmail Hesap Açma

Bir kişi tek bir google hesabı ile Google, Gmail, Youtube ve daha birçok sisteme giriş yapabilmektedir. Arama motoruna google gmail hesap aç yazıldığında çıkan sayfadan hemen işlem yapılır.

Google hesabı verilirken gmail adresi ve bir Google+ Profili beraber verilir. Bir tane Google hesabı oluşturulduktan sonra bu hesap Google’nin diğer ürünlerinde kullanılabilir. Diğer ürünlerde oturum açmak için farklı bir kullanıcı adına ve şifreye gerek kalmamaktadır. Aynı kullanıcı adı ve şifresi bu oturumların hepsi için geçerli olmaktadır. Gmail hesap açma iki adımda gerçekleştirilmektedir. Bunlar:

  • 1. adım Google hesabı oluşturmak
  • 2. adım hesabınızı kurtarmak bilgileriyle korumak için gerekli olan bilgilerin girilmesidir.

Google Hesabı Oluşturma Adımları

Hesap oluşturmak için ilk olarak iki adım gerçekleştirilmelidir. google gmail aç ile açılan ekranda sizden kişisel bilgilerinizi yazmanız ve sağlamanız istenir. Kimlik bilgilerinizi yazarken doğru bilgiler girmeniz önemlidir. Doğru bilgiler girildiğinde hizmetleri daha kullanışlı hale getirmek ve hesabınızı güvende tutmanız daha kolay olacaktır.

Şayet birisi sizin izniniz olmadan hesabınızı kullanırsa veya şifrenizi unutursanız güncellediğiniz kurtarma bilgileri ile hesabınızı geri alma olasılığınız çok yüksektir. Bilgilerinizi güncellemediğiniz takdirde bunu yapmanız oldukça zor olacaktır. Özellikle önemli bilgilerin ve belgelerin mail adresine gelmesi durumunda hesabın kurtarılması önem arz etmektedir. Gerekli durumlarda hesabınızı kurtarmak için kurtarma telefon numarası ve kurtarma e-posta adresi eklemeyi unutmayınız. Bu bilgileri belli aralıklarla güncellemeniz sizin faydanıza olacaktır.

Kişisel Bilgilerinizi Oluşturmak İçin

Başkalarının sizinle iletişime geçmesi ve yakınlarınızın sizi bulması ve size ulaşmasını kolaylaştırmak için Haritalar, Hangouts ve Gmail gibi ürünler kullanılmalıdır. Bu ürünleri kullanabilmek için adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız gibi temel bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bu bilgileri girme söz konusu olduğunda bazı kullanıcılar ya sıkıntı yaşarsam diye tedirgin olmaktadır. Oysaki oturumunuzu kullanarak bilgileriniz koruma altına alabilirsiniz. google gmail giriş yap işlemi ardından açılan oturumda temel bilgilerinizi yönetebilir ve gizliliğini koruyabilirsiniz.

Hesabınızda kaydettiğiniz gittiğiniz yerler, göz atma etkinlikleriniz ve aramalarınız gibi etkinlik verilerinizi kullanmak için oturum açma işlemini yapmalısınız. Oturum açarak, gideceğiniz yolları daha kolay bulmak için kullandığınız haritalarda daha iyi seçeneklerden Aramada daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz. Google’nin bu hizmetlerinden daha hızlı ve daha sık faydalanabilmek için oturum açılmalıdır.

Gmail Ayarlarınızı Denetlemek İçin

Gmail kullanıcılarının merakla okuyacakları konu hesabın güvende olması için yapılması gerekenlerdir. Güvenlik adımlarını uygulayabilmek için öncelikle google gmail giriş yapılmalıdır.

  • Mail adresinizin siz istemedikçe paylaşılmadığından ve yönlendirilmediğinden emin olunmalıdır. Bunun için diğer kullanıcıların erişimine izin veren Gmail posta ayarları sekmesinde yer alan yetki ayarlarını ve yönlendirmeleri kontrol etmelisiniz.
  • Şifrenizi unutursanız ve hesabınızı tekrar almanız gerekirse tekrar girebilmek için bir yol bulmalısınız. Google şifrenizi unuttuğunuzda kayıtlı olan ikinci mail adresinize gönderecektir. Bunun için ikinci posta adresinizin erişebilir olduğuna emin olmalısınız. Şifrenizi sıfırlayabilmek için kısa mesajla kod gönderilebilir. Bunun için gmail profilinize telefon numarası eklemelisiniz. Cep telefonu numarasının bulunması hesabınızın güvenliğini sağlamak için en sağlam ve kolay yollardan biri olduğundan numara girme ve güncelleme ihmal edilmemelidir.

  • Hesabınızda olağan dışı etkinlik veya erişimin olup olmadığını görmek için google gmail gelen kutusu düzenli olarak kontrol edilmelidir. Mail adresinize ulaşmak için en son kullanılan IP adresini görebilirsiniz. Bunun için ilişki konumlarını bulmanız gerekir. İlişki konumları için sayfanın en altındaki ayrıntılar bağlantısının tıklanması gerekir. Şayet ayrıntılar bağlantısında şüpheli hesap etkinliği görürseniz hemen şifrenizi değiştirmeniz ve hesabınızdan çıkmanız tavsiye edilir.

 

 

Anahtar Kelimeler: google gmail aç, google gmail gelen kutusu, google gmail giriş, google gmail giriş yap, google gmail hesap, google gmail hesap aç

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *