Farklı Gmail Açma Süreci
27 Oca, 2019 2:10 tarihinde eklendi

Farklı Gmail Açma Süreci

Farklı Gmail Açma Süreci

Farklı Gmail Açma Süreci

Bilgisayar veya tablet gibi akıllı cihazlar üzerinden giriş yapmak sureti ile gerçekleştirilebilecek Farklı Gmail Aç sürecinde takip edilmesi gereken işlem adımları bulunmaktadır. Hali hazırda açılmış olan Gmail hesabına yapılacak eklenti işlemleri ile birlikte oturum açılmasından sonra gelen kutusu içerisinde yer alan postaları görebilme şansı elde edilmektedir. Farklı hesaplar ile yapılabilecek oturum açma işlemleri haricinde birtakım emir ve uygulamaları takip edebilmek de mümkün olmaktadır.

Unutulan şifrelerden kaynaklanan sebepler ile hesabı kurtarmak, Gmail platformu içerisinde bildirim ayarlarını düzenlemek gibi işlemler farklı hesaplar ile kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Alternatif eposta hesaplarının tercih edilme sürecinde dikkate alınması gereken hususlar bulunmaktadır. Daha önceden ilgili Gmail hesabına entegre edilen hesapları tercih edilmemesi daha faydalı bir hamle olacaktır. Alternatif hesaplar üzerinden yapılacak Farklı Gmail Giriş işlemleri sürecinde esas hesaba ait şifrenin kullanılmasına önem verilmelidir.

Alternatif hesapların entegre edilmesi sürecinde ilk olarak var olan Gmail hesabına giriş yapılmakta ve Kişisel bilgiler kısmına doğru yönelme sağlanmaktadır. Kişisel bilgiler kısmında bulunan Eposta bölümündeki Gelişmiş seçeneği tıklanmalı ve bir sonraki aşamaya geçiş sağlanmalıdır. Açılan ekran üzerinde yer alan Alternatif Epostalar üzerinden Alternatif veya Diğer Epostayı ekle seçeneği tıklanmalıdır. Sistem bu işlem adımının takip edilmesi sürecinde kullanıcın ilgili hesaba yeniden giriş yapmasını talep edebilmektedir. Tekrardan oturum açılması ile birlikte belirlenen alternatif eposta hesabının girilmesi ile birlikte Ekle komutuna tıklamak sureti ile işlem gerçekleştirilmektedir.

Farklı Gmail Açma Sürecinde Oluşturulan Alternatif Hesabın Kaldırılması

Belirtilen süreçler dahilinde işlem yapabilme adına Farklı Gmail Oturum süreçlerini gerçekleştiren kullanıcılar çeşitli nedenler ile bu hesabı kaldırma seçeneği de göz önüne alabilmektedir. Bu aşamada da benzer işlem adımları takip edilmekte olup ilk olarak Gmail hesabına giriş yapılmaktadır.  Kişisel bilgiler kısmının tıklanması ile birlikte çıkan ekran üzerinde yer alan E-posta bölümü üzerinden Gelişmiş kısmına doğru geçiş sağlanmaktadır. Açılan bölümde kullanıcılar kaldırmayı arzu ettikleri alternatif eposta adresini Kaldır ikonunu seçmek sureti ile sistemden dışarıya göndermektedir. Bu noktada hangi kullanıcı adına sahip hesapların kaldırılabileceği ile ilgili detayların bilinmesi gerekmektedir.

Gmail sistemi üzerinde gerçekleştirilen giriş işlemlerinde kişisel güvenlik önlemlerini sağlayabilme adına farklı alternatif yöntemler mevcuttur. Seçilecek yöntemler ile birlikte Farklı Gmail Aç hususunda telefon numarası ve şifre gibi unsurların kullanılması en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Hesabına ulaşmakta zorluk yaşayan kullanıcılar için sistem tarafından yapılan yönlendirmeler ile birlikte gerekli yardımlar sağlanmaktadır. Sistemin kullanıcıya yönelttiği sorular sayesinde sorunun nedeni tespit edilmekte ve bu nedene uygun olacak şekilde çözümler sağlanmaktadır. Kullanıcı adı veya şifresini unutan kullanıcılar için birtakım hatırlatma araçları devreye sokulmakta ve telefon ya da eposta hesabı üzerinden kullanıcının kişisel bilgilerini temin edebilmesi mümkün hale getirilmektedir.

Farklı Gmail Açma Sürecinde Oluşturulan Hesabı Diğer Kullanıcılar İle Paylaşma

Çeşitli işlem adımlarını takip ederek Farklı Gmail Giriş sürecinin tamamlayan kişiler oluşturulan hesap üzerinde birtakım düzenlemeler yapmak sureti ile hesabı diğer kullanıcılar ile paylaşabilmektedir. Farklı kullanıcılar tarafından paylaşılan doküman dosyalarında alternatif hesap yerine birincil hesaba bildirim gelmektedir. Diğer kullanıcılar alternatif gmail hesabı üzerinden herhangi bir site adresi paylaşımı yaptığında alternatif adres yerine birincil adresin görüntülenmesi sağlanmaktadır. Farklı alanlarda yapılması planlanan aktivite ve etkinliklere yönelik hazırlanan takvim uygulamalarında alternatif eposta adresi üzerinden yönlendirme yapabilme durumu söz konusu olmaktadır.

Böyle bir işlemin yapılması ile birlikte etkinliği oluşturan kişiler, hesap sahibinin birincil adresini görebilme şansı elde etmektedir. Bahsedilen uygulamalar haricinde Farklı Gmail Oturum sürecinde yapılabilecek düzenlemeler dahilinde birçok işlem yer almaktadır. Farklı kullanıcıların alternatif eposta hesabı ile yaptıkları not paylaşımlarında benzer bir şekilde birincil hesabın görüntülenmesi mümkün olmaktadır. Önceden yapmış olduğu işlemler sonucunda alternatif eposta adresini herhangi bir grup içerisine dahil eden ve sonradan bu alternatif hesabı kaldıran kullanıcılarda bu grup içerisinde birincil Gmail hesabının görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Google Ads hesapları üzerinde alternatif gmail ile yapılacak davetiye kabul işlemleri sonrasında hesap erişim sayfasında hem birincil hem de alternatif gmail hesaplarının görüntülenmesi durumu söz konusu olmaktadır.  Bahsedilen uygulama ve yöntemler üzerindeki işlem adımlarını takip ederek kişiye özel platformlar ortaya çıkarılabilmektedir.

Farklı Gmail Aç, Farklı Gmail Giriş, Farklı Gmail Oturum

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *