Google Glass Kurulumu ve Kullanımı
10 Kas, 2018 22:12 tarihinde eklendi

Google Glass Kurulumu ve Kullanımı

Google Glass Kurulumu ve Kullanımı

Google Glass: Teknoloji Blogu Yazarı Gökhan Darcan Anlatıyor

Gelişmiş teknolojinin kullanılması ile beraber Google’ın bulduğu Google Glass cihazı günümüz insanının her zaman yanında oluyor. Google Glass gelişmiş özelliklere sahip olan yeni teknoloji ürünüdür. Gözlük üzerine yerleştirilen şeffaf ekran cihaz içerisinde bulunan birçok uygulamanın kolayca kullanılmasını sağlıyor. Google Glass’ın, banka hizmetlerine erişebilme, konum bulabilme, yemek tarifi dinleyebilme, sosyal medyada gezinebilme, sipariş listeleri kontrol edebilme gibi pek çok yararı bulunuyor. Google Glass’ı teknoloji bloğu yazarı Gökhan Darcan anlatıyor. Gerek teknik özellikleri gerekse sağladığı olanaklar ile geliştirilen cihazın çeşitli özellere sahip olduğunu söylüyor.

Google Glass’ın en iyi özelliklerinden biri de navigasyondur. Yer bildirimi ile kolayca konum bulabilme işlemleri de yapılıyor. Fotoğraf ve video çekmek için içerisinde uygulamalar bulunduruyor. Google Glass sosyal medya kontrol edilebilir ve uygulamalar arasında geçişleri rahatlıkla yapabilme şansını sunuyor.

Google Glass Nasıl Kullanılıyor?

Google’ın teknolojik ürünlerinden biri olan Google Glass’ı teknoloji bloğu yazarı Gökhan Darcan anlatıyor. Glass’ın ekranı çözünürlük anlamında başarılıdır. Bu çözünürlük sayesinde çeviri gibi işlemler sırasında net bir görünüm sunuyor. Bu cihazı numaralı gözlük kullananlar da kendi gözlükleri üzerine yerleştirerek kullanabiliyor. Google Glass’ın sesli komut sistemi ile tüm işlemler kolayca yapılmakla beraber cihaz içerisinde uygulamalar yönetiliyor.

Ürün ses komutuyla kullanılmak istenildiğinde kafanızı 30 derece açıda kaldırarak ürünün çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemin ardından ise Ok Glass komutunun söylenmesi gerekiyor. Bunların ardından açılan ekranda farklı komutlar çıkacaktır. Bu komutlar fotoğraf, video, mesaj, çağrı, oyun gibi uygulamaların kullanılmasına yöneliktir. Sesli şekilde söylenen komut ile çalışan cihaz dokunmatik ekranı kullanılarak da çalıştırılabilir. Yine aynı komutlar dokunmatik ekran yardımıyla seçilebiliyor.

Google Glass’ın Kurulumu Nasıl Gerçekleşiyor?

Google Glass’ı nasıl kuracağınızı teknoloji bloğu yazarı Gökhan Darcan anlatıyor. Google Glass’ın çalıştırılmasının ardından Google hesap bilgileri cihaza aktarılıyor. Glass için özel olarak geliştirilen MyGlass uygulaması IOS ve Android uyumlu olan telefona indiriliyor. MyGlass’ın indirilmesinin ardından kurulumu tamamlamak için internete bağlanılarak cep telefonu ile Google Glass eşleştiriliyor. Bu eşleştirilmenin yapılması için Bleotooth teknolojisi kullanılıyor. Eşleşme onaylandıktan sonra ürünün kurulumu tamamlanmış oluyor. Tüm bu işlemleri bilgisayar üzerinden de yapmak mümkün oluyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *