Google Earth İndir (Ücretsiz!)
24 Oca, 2019 23:41 tarihinde eklendi

Google Earth İndir (Ücretsiz!)

Google Earth İndir (Ücretsiz!)

Earth 3D İle Dünya’nın En Gerçekçi Görüntüleri

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan arama motoru Google’ın birçok uygulamasından biri olan Earth 3D sayesinde artık Dünyamızın görünümü 3 boyutlu olarak görüntülenebiliyor. Bu uygulama Google Earth’ın bir üst versiyonu. Henüz mobil olarak kullanımı olmasa da, bilgisayarlarımızda bu kullanım ile daha doğru görüntülere ulaşabileceğiz. Bir önceki uygulamalarda Dünya görüntüleri iz düşümü olarak veriliyordu bu da görüntülerde doğruluk payını azaltıyordu. Bu sürüm sayesinde coğrafi bölgeleri gerçeğine yakın ölçülerde izlemek mümkün olacak.

Bilgisayarlarımızda ve mobil cihazlarda rahatlıkla kullanabildiğimiz Earth harita uygulamaları, Dünya’nın çevresinde yer alan tüm uydulardan çekilmiş farklı çözünürlüklerdeki fotoğraflarının görüntülendiği ve Google Labs tarafından alınan Keyhole şirketi tarafında geliştirilen yazılım programı sayesinde kullanılan bir uygulamadır. İlk olarak 2001’de piyasaya sunulan uygulama, bu gün tüm arama motorları tarafından kullanılabilen ve ülke, şehir, sokak, firma gibi birçok aramayı yapabileceğimiz bir hal almıştır.

Google Earth Nedir?

Kolay anlaşılır ve kullanımı oldukça kolay olan Earth google earth, özellikle yerleşim alanların sık olduğu bölgelerde, adres iğneleri sayesinde pratik bir kullanım sağlamaktadır. Aradığınız yeri tarayabilme, ticari faaliyette bulunan kuruluşları görebilme ve reklamların binlerce kişiye kolay ulaşmasını sağlayan bir alan oluşturmaktadır. Aynı zamanda iki yer arasındaki mesafeyi hesaplayabilmekte, yol haritaları ve ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Çoğumuzun bir yere gitmeden önce, yaptığı şeylerin başında Google Earth açıp bakmak geliyor. Earthdowloand, oldukça kolay ve pratik kullanımı ile hayatımıza kolaylık sağlıyor. Ücretsiz olarak indirilen bu uygulamanın son sürümü olan Google Earth Pro ücretli. Evden çıkmadan önce bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan Google haritalara bakarak o yeri tanıma imkânı sağlamış oluyor. Hatta dünyanın neresinde olursanız olun, hangi ülke veya şehirde hangi sokağı incelemek isterseniz isteyin haritadan zoom yaparak inceleyebilirsiniz. Bu uygulama sadece bireysel kullanımlar için değil, programcıları, TV, sinema, kamu kurumları, diğer birçok firma birçok farklı alanlar için kullanıyor. Aynı zamanda o bölgenin kamu kurum ve kuruluşları, parklar, açık alanlar, hava durumu, trafik akışı, toplu taşıma duraklarını, ticari kuruluşlar gibi bilgilere de ulaşabiliyorsunuz.

Earth Haritaları Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza Google harita uygulamalarını indirmelisiniz. Earth indirbedava linklerinden faydalanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmanın oldukça kolay olduğunu belirtmiştik. Bilgisayarın faresini kullanarak, sola tıklayın ve sürükle bırak yaparak haritada gezinmeye başlayın. Herhangi bir bölümü yaklaştırmak veya büyütmek istiyorsanız alanı çift tıklaya bilirsiniz. Mobil cihazlarda kullanırken iki parmağınızı kullanarak istediğiniz alana veya yöne hareket ettirebilirsiniz.

Örneğin Türkiye uydu görüntüleri incelemek istiyorsunuz:

  • Arama çubuğuna yazdığınızda Türkiye uydu görüntüsü karşınıza çıkar.
  • Sol alt köşede yer alan bölgeden harita konumuna geçebilirsiniz.
  • Sayfanın sol tarafında ülke veya şehir hakkında kısa bilgi ve fotoğraflar yer alır. Aynı zaman da buradan yol tarif de alabilirsiniz.
  • Haritayı yazdıra bilirsiniz, paylaşa bilirsiniz.
  • Sağ alt tarafta bulunan imgelerden faydalanarak haritayı küçültebilir ya da büyütebilirsiniz. Sokak resimlerini görüntüleye bilirsiniz.
  • Siz de çektiğiniz fotoğraflarla Google haritalara katkıda bulunabilirsiniz.

Google haritaları kullanırken “ haritalarda ara” yazısının sağ kısmında yer alan menü simgesine tıklayarak, arama görüntüleme seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Harita, uydu, arazi, sokak görünümü, trafik, toplu taşıma, bisiklet (ülkemizde bulunmuyor) gibi görünümlere geçebilirsiniz. Harita görünümü hiçbir seçim olmaksızın karşımıza çıkar. Uydu görünümüne geçtiğinizde aradığınız yeri bulana kadar ayrıntıya girebilirsiniz.

Trafik görünümünde yoğun trafiğin olduğu yolları kırmızı, trafik olmayan yolları yeşil olarak gösterir. Toplu taşıma görünümünde, otobüs, metro gibi taşıtların kalkış saatlerini, hangi durakta olduklarını, bulunduğunuz durağa ne zaman geleceklerini, hatta taşıtların bulundukları konumu bile göstermektedir. Google haritaları sürekli olarak güncellenen bir yazım özelliğine sahiptir. Bundan dolayı bu harita uygulamasıyla seyahat etmek, günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Anahtar kelimeler: Earth 3D, Earth dowloand, Earth Google earth, Earth harita, Earth indir bedava, Earth Türkiye uydu görüntüleri

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *