Google Business Kayıt Olma
7 Nis, 2019 17:44 tarihinde eklendi

Google Business Kayıt Olma

Google Business Kayıt Olma

Google Business Kayıt Nasıl Yapılır

Google Business uygulaması Google benim işim olarak da bilinen ve işletmeler için çok büyük avantajlara sahip bir uygulamadır. Google Business ile on dakika gibi kısa bir sürede işletmeniz için bir web sitesi oluşturarak arama motorlarında ve haritalarda işletmenizin daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Google Business kayıt oldukça kolay ve pratik işlemler ile gerçekleştiriliyor. Uygulamayı bilgisayar, tablet veya mobil cihazınızdan yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için Google Business sayfasına giriş yaparak işletme adı, iletişim bilgileri, konum, fotoğraflar, videolar, iş tanımı ve açıklamalar gibi size ait bilgileri yükleyerek küçük bir web sayfası oluşturuyorsunuz. Bu sayfanız sektörünüz ile ilgili arama motorlarında veya haritalarda arama yapan müşterilere ulaşarak tanınmanızı ve daha fazla insanın işletmenize ulaşmasını sağlıyor.

Google Business Site

Google Business uygulaması ile işletmenize ait ücretsiz olarak bir site oluşturabilirsiniz. Google Business site ile işyerinizin ismini daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. Özellikle küçük işletmeler için iyi bir reklam ve tanıtım yapma şansı sunan Google Business uygulaması ücretsiz bir Google hizmetidir. Reklam ve tanıtım için bütçe ayırmadan işletmenize ait bir site oluşturabilirsiniz. Bu site aracılığı ile arama motorlarında ve haritalarda sektörünüz ile ilgili aramalarda işletmenizin ismi öne çıkacaktır. Böylece müşteri portföyünüz artar ve daha kazançlı bir çalışma imkânınız olur. Business site içerisinde işletmeniz ile ilgili bilgileri, fotoğraf, video gibi tanıtıcı reklamları paylaşarak müşterilerinize hizmetleriniz hakkında bilgi verebilirsiniz.

Google Business Nasıl Kullanılır

Google Business uygulaması kullanımı oldukça pratik ve kolaydır. Bilgisayarınız ile işletme kaydınızı oluşturabileceğiniz gibi mobil cihazınızdan da kayıt oluşturarak işletme sitenizi kurabilirsiniz. Mobil cihazınıza Google Business uygulamasını indirerek sitenizi oluşturabilirsiniz. Uygulama içerisindeki yönlendirmeleri takip ederek işletme bilgilerinizi, adres, telefon gibi iletişim bilgilerinizi, konumunuzu, işletme fotoğraf ve videolarınızı yüklemeniz yeterli olur. Sitenizi oluşturduktan sonra cep telefonunuz aracılığı ile işletmenizi görüntüleyen müşteri sayısını, nereden görüntülendiğini ve size ulaşan müşteri potansiyelini takip edebilirsiniz. Sitenizi düzenli olarak güncelleyerek aramalarda üst sıralarda görüntülenmenizi sağlayarak daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz.

Google Business Uygulamasının Avantajları

Google Business uygulamasının en büyük avantajı ücretsiz olmasıdır. İşletmeler site oluşturup internet üzerinden reklam ve tanıtım yapmak için ekstra bir bütçe ayırmadan Google’ın sunduğu bu ücretsiz uygulamadan faydalanabilir. Uygulama ile kendi sektörünüz için arama yapan müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Müşteri potansiyelini artıran Google Business işletmelerin kar marjını artıran önemli bir görev yapar. Günümüzde insanlar her alanda ihtiyaçları için internet aramaları ile gerekli işletmelere ulaşıyor. Bu nedenle en etkili reklam ve tanıtım da internet aracılığı ile oluyor. Google Business işletmeler için bu en etkili tanıtım şeklini ücretsiz olarak sağlıyor. Bu uygulama müşteri ile işletme arasında köprü kurarak onları buluşturuyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *