Gmail Kurumsal Hesap Açma
1 Mar, 2019 2:46 tarihinde eklendi

Gmail Kurumsal Hesap Açma

Gmail Kurumsal Hesap Açma

Kurumsal Hesap Nedir

Günümüz dünyasında iletişimin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Bu önemli iletişim adımlarını gerçekleştirirken sadece yüz yüze olmak gibi bir kural günümüz şartlarında asla geçerli değildir. Şirket sahibi iseniz bir kurumun başında iseniz kurumsal hesap açma konusunda bilgilenerek bireysel hesapla farklılıklarını görebilirsiniz.

Bireysel hesapta bilinen dünyada milyonlarca kullanıcısı olan gmail,hotmail,yandex gibi mail uygulamaları kullanılırken birçok şirket çalışanları da bu uygulamalar üzerinden iletişime geçer. Ancak şirket ya da kurumun ismi kullanılarak açılan hesap müşteriler için bir itibar göstergesi olarak nitelendirilir.

Aslında kurumsal hesap açma şirket sahibi olanlar için şirketin adı ya da marka adı ile uzantılı hesap isimleri günümüz de pek çok kurum tarafından da kullanılmaya başlamıştır.

Kurumsal hesap şirketin adı ile uzantılı iletişim için kullanılan e-posta adresidir. Bu durumda şirketin adı ya da marka adı tercih edilebilir ve iletişime geçerken hem çalışanlar için hem de müşteriler için kullanılır.

Kurumsal Hesap Nasıl Açılır

Kurumsal hesapta var olan müşterilerinizin sürekli aklında kalabileceğiniz gibi sizin müşteriniz olabilecek potansiyel grup için de akılda kalmayı başarabileceğiniz bir alandır.

Şirket ya da marka ismine kurumsal hesap açma istediğiniz de belli miktar parayı gözden çıkarmanız gerekir. Bu ödemeyi yıllık periyotlar şeklinde aldığınız alan adı karşılığında yapabilirsiniz.

Bu adımdan sonra bilgi ve dosyalarınızın saklanacağı bir alana ihtiyacınız olacak. İşte tam bu aşamada kurum ya da şirket için gerekli alanın kaç MB’lık bie alan olacağına karar verilmesi. Kimi için 500 MB’lık bir alan gerekirken kimi için 100 MB’lık bir alan yeterli olacaktır. Bu alan hesaplamasını iyi yapmak gerekir bunun için danışmanlık hizmeti alınabilir.

Bu aşamayı da atlattıktan sonra artık marka ya da şirket uzantılı e-posta adresini güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu e-posta adresi sizi rakiplerinizden ayıracak bir itibara ulaştıracaktır ve akılda kalmanız daha kolay olacaktır. Kurumsallıkta akılda kalmak müşteri potansiyeli için çok önemlidir. Kurumsal hesap açma bu anlamda da önemlidir.

Kurumsal Hesap Nasıl Kullanılır

Oluşturulan hesap için kullanıma hazır hale geldiğinde bir sorun yada sıkıntı yaşamanız halinde hesabı oluşturan yetkililerle görüşme sağlamalısınız. Özelliklerini ve depolama alanını sizin özgürce belirlediğiniz kurumsal hesabınız şirket içi ve müşterileriniz için iletişime geçmeye hazırdır.

Bugünlerde fazlasıyla kullanılmaya başlayan bu kurumsal hesap açma ile ilgili başka bir yöntem de gmail hesabınıza uyumlu şirket adı uzantılı bir hesaba sahip olmanızdır. Böylelikle şirket için oluşturulan hesabınıza güvenilir ve hızlı bir şekilde mobil olarak telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

Gmail uyumlu kurumsal hesap açılması da gün geçtikçe popüler olmaya başlamış İnsanlar  kurum ve şirket sahipleri bu konuda araştırma yapmaya başlamıştır. Kullanmaya başlayanlar için olumlu geri bildirimler alınmıştır.

Bu özellik için her kullanıcı için aylık belli miktar bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Ve yine her kullanıcı için oluşturulan depolama alanları mevcuttur. Aslında kurumsal Hesap açma şirketler için çok zor ve çok zahmetli bir iş gibi gözükse de işin özü kolaydır ve kullanıcılar için kolaylıklar barındırır.

Şirket bilgilerinin güvenliği için de şart haline gelen bu kurumsal hesap açma tüm şirket marka müşteri bilgilerinin tek bir e-posta çatısı altında toplanmasını sağlar. yöneticilerin istediği alana daha kolay hakim olmasını sağlar.

Bireysel hesaptan farklı olarak potansiyel müşterilere ulaşım sağlanırken kurumsal olmanın verdiği çizgi ve kalite ile itibar kazanılması ve akılarda kalınması daha kolaydır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *