Google Drive’da Yedekleme Zamanı
12 Kas, 2018 0:11 tarihinde eklendi

Google Drive’da Yedekleme Zamanı

Google Drive’da Yedekleme Zamanı

Google Drive yeni bir özelliğe daha adım attı. Google’ın yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte Google Drive kullanıcıları yedekleme için istediğiniz herhangi bir zaman dilimi baz alıp, yedekleme yapabilecek. Yani Google Drive yedekleme için de kullanılabilecek.

Telefondaki kişisel verilerin android cihazların fabrika ayarlarına geri döndürülmesi vb gibi sebeplerle kaybolması, dosyaların ve kişisel verilerin yedeklenmesini mecburu hale getiriyordu. Söz konusu yedeklenme işlemi sonrasında cihazda meydana gelen sıfırlanma olayı veya rom güncellemeleri gibi işlemler verilerin kaybını tamamen engelliyor.

Google Drive Yedekleme

Söz konusu yedeklemenin gerçekleşebilmesi için yedeklenen cihazın kablosuz ağa bağlı olması ve şarjda olması gerekiyordu ancak yayınlanan son güncellemede bu değişti. Artık bu koşullar sağlanmasa dahi kullanıcı istediği bir zaman diliminde yedeklemeyi başlatabiliyor.

Google Ağustos ayında manuel olarak yedekleme yapılabileceğinin müjdesini vermişti. Bu açıklama ise Android Pie çıkışına çok yakın bir zamanda gerçekleştirilmişti. Sözü geçen özelliğin ise en yakın 9.1 sürümünün kullanılabilmesi ve Android Q ile birlikte gerçekleştirileceği düşünülüyordu.

El ile yani manuel yedeklemenin eski Android sürümlerine de kısa sürede geleceği kulaklara gelen iddialar arasında. Hatta söz konusu güncellemenin Android Marshmallow ve sonrası cihazlara gelebileceği de öne sürülen iddialar arasında.

Manuel yedeklemeye çoğu zaman ihtiyaç duyulmasa da kablosuz ağlardan mecburi olarak uzak kaldığımız zamanlarda ve telefonumuzu şarj etme imkanına sahip olamadığımızda önemli verileri yedekleme ihtiyacı hissediyoruz. Siz de kullandığınız cihazın bu özelliği destekleyip desteklemediğini Google Drive uygulamasını güncelleyerek öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *