Nedir Bu Google News ve Nasıl İndirebilirim
30 Eki, 2014 13:33 tarihinde eklendi

Nedir Bu Google News ve Nasıl İndirebilirim

Nedir Bu Google News ve Nasıl İndirebilirim

Google News; yani Google haberleri sistemini anlayabilmenin en iyi yolu televizyonlardır denebilir. Televizyon izlerken mutlaka daha önce de bir son dakika haberi ile birlikte yayının bölündüğünü görmüşsünüzdür. İşte Google’ın News servisindeki mantıkta üç aşağı beş yukarı buna benzetilebilir. Google News kullanıcıların en yeni haberlere en kısa süre içerisinde ulaşabilmesi için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Bir arama gerçekleştirdiğinizde Google öncelikle aranma sonucu sayfasının en üst kısmında Google News üyesi web sitelerinde yayınlanmış olan haberleri gösterir.

Hemen bu haberlerin ardından da Google normal şekilde arama sonuçları sorgularını size listelemeye devam eder. Google News’e her web site sahibi olan kabul edilmez ve sadece gerçekten kaliteli olan web siteleri Google News servisine kabul edilir. Ülkemizde birçok haber kanalının web sitesi bugün Google News kullanmakta böylece yazılı ve görsel medyalarının yanı sıra en son çıkan haberleri de kullanıcılarına rahatlıkla sunabilmektedir.

Google News nedir ? diye belki eskiden düşünüyor olabilirdiniz fakat bu açıklamaları okuduktan sonra muhtemelen Google News ile alakalı olarak daha fazla soru işareti kafanızda bulunuyor olamaz. Eğer bir haber siteniz varsa siz de haber sitenizi Google’ın News servisine kaydettirebilir ve böylece sitenize çok daha fazla ziyaretçiyi çekebilirsiniz.

Google News Nasıl İndirebilirim

Hızla küreselleşen dünyanın hayatımıza getirdiği en büyük değişikliklerden biri muhtemelen ilk akla gelen şey olan internettir. Bugün her işlemi zaman kaybetmeden ve zahmetsizce yapabilmek insanların internete olan ilgisini hızla artırmıştır. Toplumsal destekle birlikte internet evlerden okullara, iş yerlerinden toplu yaşam alanlarına kadar her yerde karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki bugün internet kullanımı neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir.

Kullanıcılarının ve ihtiyaçların değişkenliğine ve dolayısıyla çeşitliliğine bağlı olarak internet üzerinden indirilen uygulamalar da değişikliğe gidilmesi zorunluluğunda kalınmıştır. Bu nedenle pek çok firma daha iyi ve daha yeni uygulamalar üretebilmek için gece gündüz çalışmaktadır. Devasa boyuttaki internet piyasasına arama motoruyla giriş yapan Google firması da bu firmalardan biridir. Kullanıcılarına sunduğu pek çok uygulamada beğenilerini kazanmış ve hatırı sayılır bir yer edinmiştir. Google ‘ ın en yeni uygulamalarından birisi de Google News uygulamasıdır.

Bu uygulamayı indirebilmek için bilgisayarının ya da mobil cihazınızın arama çubuğuna google news indir yazmanız gerekmektedir. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.genie.geniewidget bu linkten android için veya https://itunes.apple.com/us/app/google-news-weather/id913753848?mt=8 bu linkten de ios için indirebilirsiniz.

Karşınıza gelecek ilk ekranda Google Play’in sayfası olacaktır. Bu ekranda news and weather yazısının altında yükle yazısını göreceksinizdir. Elbette ki bu uygulamayı indirmek için öncelikle bir Google hesabınızın olması gerekmektedir. Google hesabınızla giriş yapmanız gerekmektedir. Yükle yazısının üzerine tıkladığınızda ekranınızda küçük bir pencere açılacaktır. Bu pencerede cihazınızı ve gerekli bilgiler kısmını doğru ve düzgünce doldurduktan sonra ücretsiz olarak google news indirmiş olacaksınızdır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *