Google Asistan Launcher Uygulaması Ayarları
2 Nis, 2019 18:48 tarihinde eklendi

Google Asistan Launcher Uygulaması Ayarları

Google Asistan Launcher Uygulaması Ayarları

Google internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak cihazlarınıza indirip kurulumunu yapacağınız bu akıllı asistan sayesinde bir çok yeniliklere ve kişisel kullanım özelliklerine sahip oluyorsunuz. Kurulumu tamamlandıktan sonra google asistan launcher ayarları bölümünden dil seçeneği ara yüz seçenekleri kullanmak istediğiniz günlük bilgi kartları gibi kişisel kullanımınıza göre gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli durumlarda sık kullandığınız ara yüz ve bilgi kartlarını ana ekranınıza widget olarak ekleyip kısa yoldan ulaşma imkanı buluyorsunuz. Aynı zamanda yine widget olarak Google OK menüsünü ana ekranınız üzerinden etkin hale getirip ses komutu ile kolay kullanım imkanı sağlamaktadır.

Google Asistan Launcher Asistanı Kullanımı

Android ve İOS mağazalar üzerinden telefonlarınız ve akıllı ve cihazlarınıza yüklemiş ve kurulumunu yapmış olduğunuz akıllı asistanınızı google asistan launcher asistanı kullanımı ayarlar menüsü üzerinden kullanıma başlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra kendi kişisel isteğinize göre yapılandırabilir ve kendi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu akıllı asistan sayesinde telefonunuzun hızını artıran dahili hafızada kapladığı yer miktarı azalarak ara geçişlerini hızlandırır.

Google Asistan Launcher Uygulaması Kaldırma

Telefonlarınız ve akıllı cihazlarınız üzerinde kullanmakta olduğunuz Google Asistan Launcher kaldırma işlemi yine cihazınızın ayarlar bölümünden gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Google hesabınız üzerinden Google e posta adresinizle giriş yaptıktan sonra açılan ekrandan sağ üst köşede alt alta sıralı üç nokta şeklinde banner işareti görünecektir. Bu bölüme tıklayarak açılan pencereden tarihe göre sil kısmından tüm zamanlara tıklayarak bu işlemi onaylamak için sil kutucuğuna tıklayın. Bu şekilde google asistan launcher kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir husus vardır Google Asistan yardımcınızın tüm cihazlarınız üzerinden silinmesi yaklaşık olarak bir gün sürebilir.

Google Asistan Launcher Nedir Ne İşe Yarar

Mobil ve elektronik cihazlarınız üzerinde kullanım kolaylığı sağlayan bir asistan olan launcher uygulaması kullanım kolaylığı sağlayan uygulamadır. Kullanım kolaylığı sağlayan bu ara yüz geçişi ve uygulamaları tek bir noktada toplama ile hızlı kullanımda sağlamaktadır. Sesli komut yöntemi ile kolay kullanımı sağlayan bu akıllı google asistan launcher kaldırma sorusuna pratik ve kolay kullanım olarak akıllarda cevap olarak beliriyor.  Kullanılan bu akıllı asistan sayesinde birçok bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. İş hayatınız okul hayatınız gibi günlük hayatınızda gerekli olan her türlü bilgiye kolayca ulaşmanız mümkündür. Hava durumu haber başlıkları yol durumları döviz kurları gibi birçok habere ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca telefonlarınız ve mobil elektronik cihazlarınız içerisinde yüklediğiniz oyunlar ve uygulamalar gibi birçok kullandığınız özelliği kolay ve pratik kullanımınızı sağlamaktadır.

Teknoloji ve elektronik cihazların gelişmesi ve sürekli yenilenmesi kullanım olarak yaygınlaşmasını sağlamıştır. Giderek ilerleyen internet kullanımıyla birlikte günümüzde her an her yerde internet kullanımı yaygın hale gelmiştir. Gerek sosyal medya kullanımının artması gerek alışveriş işlemlerinin çoğunun internet üzerinden gerçekleştirilmesi ile akıllı telefonlar üzerinde kullanılan bir çok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamalar sayesinde sosyal medya ve internet alışverişleri çok kolay bir hale gelmiştir. Tüm bu uygulamalar elektronik cihazlarınız içerisinde hafızada yer almakta ve telefonunuzda sistemsel yavaşlamalar ve kullanıma bağlı olarak ısınmalara neden olabilmektedir. Bu akıllı asistan sayesinde ara yüzler ve menü üzerinde klasör içinde toplayabilme özelliği ile kullanımı ile bütün bu aksama durumlarını ortadan kaldırabilir. Sizlerde tüm elektronik ve akıllı cihazlarınız üzerinden bu asistanı kullanarak teknolojiyi daha kolay kullanılır ve pratik bir hale getirebilirsiniz. Kullanım kolaylığı sayesinde yaygın kullanılmayı başarmıştır.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *