Google Analytics İle Sitenizin Takibini Elden Bırakmayın
18 Tem, 2015 11:28 tarihinde eklendi

Google Analytics İle Sitenizin Takibini Elden Bırakmayın

Google Analytics İle Sitenizin Takibini Elden Bırakmayın

Google Analytics var olan bir web sitenizin tüm istatistiklerini sizlere sunan bir web sistemidir. Yapılacak olan üyelik sisteminin ardından Google tarafından verilen kodun siteye yerleştirilmesi ile takip başlayacaktır. Özellikle ticari faaliyet amaçlı olarak iste kuran kişiler açısından takip çok önemlidir. Çünkü takip sonucunda elde edilecek olan veriler doğrultusunda güncellemeler ya da çalışmalar yapılacaktır. Peki neler vardır bu bu Google Analytics sisteminde. Tüm yapılacak olan işlemler açılan sayfanın sol tarafındaki menilerde yer almaktadır. Biz size bu yazımızda kısaca menülerden söz edeceğiz. Öncelikli olarak bizi en çok ilgilendirecek olan kanallalar “KİTLE” ve “GERÇEK ZAMANLI” menüleri olacaktır.

2015-07-18 11-14-23 Ekran görüntüsü

Sol menülerde yer alan “GÖSTERGE TABLOLARI” na yeni bir tablo ekleyerek giriş ekranında nelerin takip edileceğine karar vermek mümkün olabilecektir.

2015-07-18 11-16-43 Ekran görüntüsü

“GERÇEK ZAMANLI” menüsünden sitenizde o an mevcut kişi sayısı, nerelerden bağlandıkları, hangi cihazlar ile giriş yaptıkları ya da diğer birçok özelliği anında takip edebilirsiniz. En iyi giriş yerlerinden ziyaretçilerin hangi sayfalarda olduklarına dair ayrıntılı bilgi de alabileceğiniz gibi, en fazla kullanılan anahtar kelimeleri de bu alandan gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte hangi kanallar ile kullanıcı çektiğinizi de takip ederek o alanda planlamalarınızı değiştirme olanağına da sahip olabilirsiniz.

2015-07-18 11-20-42 Ekran görüntüsü

“KİTLE” menüsü ise sadece o anda aktif olan ziyaretçilere göre değil aylık, haftalık gibi ayrıntılara göre de istatistik çıkarma olanağı sunacaktır. O kadar geniş bir bilgi verecek ki sitenize giren kişilerin tüm ayrıntılarına sahip olabilmektedirler.

2015-07-18 11-24-07 Ekran görüntüsü

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *