Adsense Ban Kaldırma
22 Mar, 2016 14:09 tarihinde eklendi

Adsense Ban Kaldırma

Adsense Ban Kaldırma

Dünyanın en yaygın ve en çok tercih edilen dijital reklam şirketlerinin başında Google Adsense’ın yer aldığını her fırsatta dile getiriyoruz. Adsense’ın bu kadar kaliteli olmasının yanında bazı can sıkıcı politikalara sahip olduğunu söylemeden geçmemek gerekiyor. Adsense bünyesinde yer alan ve buna bağlı olarak Adsense reklamları yayınlayan internet siteleri, belirtilen kural ve politikaların dışına çıktığı takdirde banlanır yani yasaklanır. Bunun sonucunda da Adsense reklamları gösterilmez, gelirler durur ve ödeme alınamaz.

Adsense ban cezası yiyen yayıncılar, belki de hayatlarında hiç yaşamak istemedikleri bir durumla karşı karşıya kalır, çünkü Adsense yayıncılar için günümüzde çok önemli ve başlıca gelir kaynağı konumunda bulunuyor. Peki, Adsense’den ban yediğimizde neler yapmalıyız? İşte bu sorunun cevabına geçelim şimdi.

Adsense banını kaldırmak, ban sebebine göre değişir. Öyle ki, ciddi ve önemli bir ihlalden dolayı ban yediyseniz bu banı kaldırmak hiçte kolay olmaz. Fakat düzeltilebilecek bir sebepten ötürü ban yediyseniz, bu sorunu düzeltip sitenizi Adsense politikalarına uygun hale getirerek banınızı kaldırabilirsiniz. Adsense ban sebebinizi, tarafınıza gelen mail ile ve aynı zamanda Adsense panelinde yer alan uyarı kısmından öğrenebilirsiniz. Ban sebebinizi öğrendikten sonra kendinize bir yol haritası çizerek bu durumu nasıl çözebileceğinizi düşünmeniz oldukça önemlidir. Mail ile gelen ban bilgilendirmesinden yola çıkarak nerede ve ne konuda hata veya ihlal yaptığınızı belirledikten sonra gerekli düzenleme ve kontrolleri gerçekleştirerek tekrar Adsense politikalarına uygun bir site haline gelirseniz, banınızın açılmaması için hiçbir sebep yoktur.

Gerekli düzenleme ve revize işlemleri tamamladıktan sonra buraya tıklayarak Adsense ban itirazında bulunabilir ve sitenizin tekrar Adsense politikasına uygun bir hale geldiğini yetkili mercilere bunu bildirebilirsiniz. İlgili sayfada istenilen bilgileri ve formları, açıklayıcı ve ikna edici bir şekilde doldurmanız büyük önem taşımaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *