Google Allo
25 Mar, 2019 4:24 tarihinde eklendi

Google Allo

Google Allo

Google Allo Nedir

Google tarafından sunulan Allo uygulaması, bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Normal mesajlaşma programlarına göre çok daha donanımlı ve özellikli bir uygulamadır. Android ve IOS kullanıcıları tarafından tercih edilen mesajlaşma uygulamaları arasında yer almaktadır. Google Allo uygulaması ile çok hızlı bir şekilde mesajlaşma yapılabilmektedir. Birçok özelliğe sahip olan Allo uygulaması hem eğlenceli hem de kaliteli bir mesajlaşma imkanı sunmaktadır. Uygulama içerisinde kolaylık sağlayan pek çok özellik bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde Allo, oldukça kullanışlı bir mesajlaşma programı haline gelmektedir.

Allo Hesabı Nasıl Açılır?

Google’ın Allo uygulamasını kullanmak için bir hesap açılması gerekir. Hesap açma işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu uygulama telefon numarası üzerinden kullanılmaktadır. Birçok mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi telefon numarası aracılığı ile hesap açılır ve uygulama kullanılır. Uygulamayı indirdikten sonra erişim izni verilmesi gerekir. Google Allo apk indir işlemini yaparak uygulamayı telefona yüklemek ve kurmak mümkündür. Uygulama kurulduktan ve erişim izni verildikten sonra hesap doğrulama işlemini yapmak gereklidir.

Hesabın doğrulanabilmesi için telefon numarasına kod içeren bir mesaj gönderilmektedir. Bu mesaj ile hesap doğrulama işlemi tamamlanır. Doğrulama da tamamlandıktan sonra Google Now profilinin tamamlanması gereklidir. Bunun için de uygulama tarafından fotoğraf ve isim istenmektedir. Google Now profili de oluşturulduktan sonra mesajlaşma uygulaması Allo kullanıma hazır hale gelecektir. Google Allo duo hem çok fonksiyonludur hem de oldukça kullanışlıdır.

Google Allo’nun Özellikleri Nelerdir?

Google’ın mesajlaşma uygulaması olarak çıkardığı Allo, birçok özelliğe sahiptir. Whipser adı verilen özellik ile kullanıcıların gönderi butonunun boyutunu ve rengini değiştirebilmesisağlanır. Ayrıca Ink adı verilen bir başka özelliği de çok kullanışlıdır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, yaratıcı görseller oluşturabilmekte ve bu görselleri birbirlerine yollayabilmektedir. Google Allo indir işlemi ile bu mesajlaşma uygulamasının birçok özelliğinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Otomatik Mesaj Özelliği

Allo’nun en önemli özellikleri arasında otomatik mesaj da gösterilebilir. Uygulama, gün boyu yapılan konuşmalarda en fazla kullanılan kelime ve cümleleri hafızasına almaktadır. Bu sayede konuşmalar sırasında otomatik cevap seçeneği olarak bu kelime ve cümleler kullanıma sunulur. Bu özellik ile mesaj yazmak için müsait olunmadığı zamanlarda hızlı bir şekilde yanıt verilebilir.

Allo Uygulamasının İçindeki Google Asistant

Allo, içerisinde bulunan Google Asistant ile çok fonksiyonlu olmaktadır. Google Allo ne zaman istenilirse Asistant kullanım imkanı sunar. Bu özellik ile uygulama içerisindeyken Google Asistant’ı kullanmak ve çeşitli aramalar yaptırmak mümkündür. Hava durumu, en yakın restoranlar aranabilmektedir. Planlama yapılabilmektedir. Bu benzeri birçok işlemi uygulama içerisindeyken yapmaya imkan veren Google Asistant çok kullanışlı olmaktadır. Google Allo pc kullanımında da bu özellikler geçerli olmaktadır. Allo, çok fonksiyonlu bir anlık mesajlaşma programıdır.

Bir dipnot: Google Allo’un desteği 31 Mart 2019’da sona erecek ve uygulama mesaj yedeklemeye kapanacak.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *