Google Plus Topluluğu Nasıl Oluşturulur?
25 Kas, 2018 13:09 tarihinde eklendi

Google Plus Topluluğu Nasıl Oluşturulur?

Google Plus Topluluğu Nasıl Oluşturulur?

Google+, gmail hesabınıza bağlı bir sosyal medya ağıdır. Google+ topluluklarını kullanmak, benzer ilgi alanları ve hobileri olan kişileri bulmayı kolaylaştırır. Toplulukları kullanarak, kuruluşlarınızın üyesi olan kişileri de bulabilirsiniz. İlgi alanlarınızı kapsayan hiçbir topluluk bulunmadığını düşünüyorsanız, kendinizinkini yaratabilirsiniz.

Google Plus ‘a Gidin

Topluluklar sayfasına gidin. Sayfanın sol üst köşesindeki açılır menüden bağlantıyı seçerek bunu yapabilirsiniz.

“Topluluk Oluştur” Düğmesini Tıklayın

Sayfanın sağ üst köşesine yerleştirilir. Topluluğunuzun Herkese Açık veya Özel olması gerektiğine karar verin. Aralarındaki en önemli fark, herkesin herhangi bir zamanda bir Kamu topluluğuna katılabileceğini ve sormaya çalışabileceğidir. Özel topluluk için, aramada bulunup bulunamayacağına siz karar verirsiniz ve kullanıcılar yalnızca bir davetiye aldıklarında veya topluluğun yöneticisi katılma isteğini onayladıysa katılabilir. Bir hobi veya ilgi grubu oluşturursanız, bir kamu topluluğu en iyi seçimdir. Özel bir topluluk, kurumlar için en iyisidir.

 

Topluluğunuz İçin Bir İsim Girin

Endişelenmeyin, grupta 500’den az üye varken ismi değiştirebilirsiniz. Sayfanıza fotoğraf eklemek için;

Topluluğun Sayfasına Gidin

“Topluluğu düzenle” bağlantısını tıklayın. Erişmek için grubunuzun avatarının üstündeki dişli çark simgesini tıklayın. Daha sonra “Fotoğraf seç” düğmesini tıklayın.

Bir Fotoğraf Seç

Herhangi bir fotoğrafı Google+ hesabınızdan kullanabilir veya bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz.

Fotoğrafı Kırpın

Resminiz olarak görüntülenmesini istediğiniz resmin bir bölümünü seçin. “Topluluk fotoğrafı yap” düğmesini tıklayın. Son olarak “Kaydet” düğmesine tıklayın. Sayfanın sağ üst köşesine yerleşecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *