Google Allo Nedir, Özellikleri Nelerdir?
17 Eki, 2019 16:36 tarihinde eklendi

Google Allo Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Google Allo Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Google Allo Nedir?

Android ve iOS tabanlı aygıtlar için geliştirilen onlarca farklı anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması var. Bunlarla rekabet etmek ve de özellikle Whatsapp gibi bir dev ile rekabete girişmek çok zor olsa da Google, 2016 yılında büyük umutlarla Duo ve Allo adında iki güçlü devi piyasaya sürdü. Ne var ki ilk başta 24 saatte çok büyük rağbet görerek 1 günde en fazla indirilen ve incelenen anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması olurken, bu grafik sonraki günlerde hiçte istenen düzeyde olmamıştır. Sonraki günlerde hedef kitle genişletmek yerine var olan kullanıcılarını da kaybeden Google Allo, gücünü kaybetmiş ve tarihin tozlu raflarındaki yerini almıştı.

Özellikleri Nelerdir?

Google Allo, mükemmel arayüzü, son derece kullanışlı teması, yüksek çözünürlüğü ve hızı ile dikkat çekiyor. Bu uygulama, hemen hemen Whatsapp ve Skype gibi güçlü aktörlerin sahip olduğu özelliklere sahip ve arkasında Google gibi bir dev var. Anlık SMS gönderimi, görüntülü konuşma özelliği, telekonferans özelliği, bilgi depolama alanı, durum paylaşımı ve kısacası aklınıza gelebilecek birçok özelliği barındırmaktadır.

Google Allo, iOS ve Android platformlarında kullanılabilir. Akıllı telefon, tablet ve PC’de de kullanılabilir. Bununla birlikte geliştirilmiş arayüzü sayesinde dilediğiniz platformlarda senkronize olarak da eş zamanlı olarak kullanabilirsiniz. Uygulamayı Apple Store veya Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *