Reklamcılar İçin Adwords Yeniden Pazarlama Taktikleri
21 Eki, 2015 21:17 tarihinde eklendi

Reklamcılar İçin Adwords Yeniden Pazarlama Taktikleri

Reklamcılar İçin Adwords Yeniden Pazarlama Taktikleri

Yeniden pazarlama, son zamanlarda yüksek başarılar elde eden bir sektör. Geçtiğimiz yıl Google, yeniden pazarlamayla ilgili özelliklerini sürekli yeniledi ve geliştirdi. Yeniden pazarlama teknikleri normal bir Adwords arama kampanyası yapmak gibi bir şey değildir. Bu işin başarısı, listenizi nasıl oluşturduğunuzla ve web sitenizi nasıl oluşturduğunuz ile ilgilidir. Yeniden pazarlamada her sektörde başarı beklenemez. Çünkü bu biraz insanların da etkilediği bir süreçtir. Yeniden pazarlamanın en aktif ve etkili olduğu yerlerden biri web sitelerinde yüksek ziyaretçileri olan şirketlerdir. Yani ne kadar fazla ziyaretçiniz olursa, yeniden pazarlama işinde de o kadar başarılı olursunuz diyebiliriz. Bu, az ziyaretçiniz varsa yeniden pazarlama yapmamalısınız şeklinde yorumlanmamalıdır. Çünkü başarılı olmak konusundaki kriteriniz sayıyla ilgili değil reklamınızın kaliteli olmasıyla ilgili olmalıdır. Daha az kişi varsa, kampanya masrafınız da daha az olacaktır. Bu yüzden bu durum da iyi kullanıldığında iyi bir avantaja dönüşebilir.

Google’ın Yeniden Pazarlama Önerileri

Reklamcılar İçin Adwords Yeniden Pazarlama Taktikleri 2Google’ın yeniden pazarlama araçlarından biridir. Bu araç sayesinde, daha önceden sitenizi gezmiş birini doğrudan hedeflemeniz mümkündür. Çok uzun zamandır yeniden pazarlama için Görüntülü Reklam Ağı kullanılıyordu. Bu da yeniden pazarlamanın avantajlarını kaçırmaya yol açıyordu.

ARYPL kampanyalarına başlamanın bir yolu, iyi ve kaliteli performans gösteren 10 ya da 20 reklam grubunu yeni bir kampanyaya kopyalamaktır. Bu sayede yaptığınız kampanyada yeniden pazarlama kitlenizi doğru bir şekilde ayarlamış olursunuz ve bu kitleyi eski kampanyada negatif olarak ayarlarsınız. ARYPL kampanyalarına başlamanız için en gerekli ve temel şart budur diyebiliriz.

Yeniden Pazarlamanın Faydaları Nelerdir?

Genel anahtar kelime hedefleri; Paranızı doğru kullanmak ve etkili olmak için belirli anahtar kelimeleri kullanmanız yeterlidir. ARYPL kampanyalarının bir avantajı da kullanıcıların daha önceden sitenizi ziyaret etmiş olmalarıdır. Bu yüzden de satın almaya daha fazla isteklidirler. Daha önceden özel anahtar kelimeler kullandıysanız bile bundan sonra genelleme yaparak daha çok kişiyi çekmeniz kolaylaşacaktır.

Daha Genel Anahtar Kelimeleri Hedefler

Normal arama kampanyalarıyla, sadece kullanılan anahtar kelimelere bakarak aramanın arkasındaki niyeti süzebilirsiniz. Bu nedenle paranızı boşa akıtmak yerine yüksek bir yatırım geri dönüşü elde etmeyi başarabileceğinizden emin olabilmek için, son derece belirli anahtar kelimeler kullanmanız gerekir.

Normal Kampanyalarınıza Göre Daha Yüksek Teklif

Daha önce sitenizi kullanmış kişilerin tekrar sizin sitenize girdiklerinde ürünü almalarının bir Reklamcılar İçin Adwords Yeniden Pazarlama Taktikleri 1garantisi yoktur. Sizden almamasının da pek çok nedeni olabilir. Bunun nedenlerinden biri kullanıcıların farklı seçenekler görme isteğidir. Fakat aramalarda yukarıda çıkmanız, tercih edilirliğinizi arttırır. Başka sebep de arama yapan kişinin, sitenizde aradığı şeyi bulamamasıdır. Yani kişi aradığını hızlıca bulamazsa Google’da arama yapmaya döner. ARYLP kampanyalarında daha yüksek teklifler sunarak da bu açığı kapatabilirsiniz.

Tekrarlayan Alıcılar İçin Teşvik Sunması

ARYPL kampanyalarınızdan daha çok başarı sağlamak istiyorsanız farklı reklam mesajlarını da deneyebilirsiniz. Bu mesajlar sayesinde de tercih edilebilirliğinizi arttırabilirsiniz. Şu andaki reklam mesajınız ne olursa olsun daha iyisini yapmak konusunda uğraşın.

Dinamik Yeniden Pazarlama

Google’ın yeniden pazarlama işindeki en son özelliği dinamik yeniden pazarlama. Bu sistemde daha önce ziyaret ettikleri ürünler, tüketicilere sunuluyor. Örneğin bir siteyi incelediniz ve bir havlu beğendiniz. Daha sonra diğer siteyi açtığınızda da havlu modelleri sizlere gösterilecektir. Bu reklamlarda da hem ürün görseli hem de fiyat bulunur. Bu yüzden seçebileceğiniz pek çok renk ve tasarımdan birini daha kolay seçebilirsiniz.
Dinamik yeniden pazarlama, geleceğe yönelik çok parlak bir ürün gibi duruyor. Birçok sektörde de bu pazarlama tekniği kullanılarak başarıya ulaşmak mümkündür.

Görüntülü Yeniden Pazarlama

Dinamik yeniden pazarlama ne kadar gelişmiş olursa olsun, geleneksel yöntemlerin önemi de azalmadı. Sizi daha önceden ziyaretmiş etmiş olan müşterileriniz için görüntülü yeniden pazarlama özelliğini kullanarak da onlara ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *