Gmail Oturum Aç (Google)
7 Mar, 2019 3:02 tarihinde eklendi

Gmail Oturum Aç (Google)

Gmail Oturum Aç (Google)

Gmail Oturum Aç Google

Google kullanıcılılarına gmail hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. Gmail oturum aç mail alıp gönderme işlemlerinizi kısa zamanda yapabilmektesiniz. Gmaili günümüzün en gerekli uygulamalarından biridir. İş başvuruları yapmak, evrak göndermek gibi pek çok iş için gmail hayatımızın vazgeçilmezleri arasında kendisine yer bulmaktadır. Gmail kullanıcıları için sunulan yenilikler ile çok daha fazla tercih edilen bir e posta gönderip alma imkânı sunan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde maillerinizi sorunsuzca iletmeniz mümkün olmaktadır.

Gmaile giriş yapabilmeniz için önce kayıt olmak gerekmektedir. Bunun için gmail oturum aç kaydol seçenekleri saniyeler içerisinde kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kaydolma seçeneği için google gmail kaydol yazarak arattığınız zaman sizi doğru sayfaya yönlendirecektir. Adınızı, soyadınızı ve kullanıcı adınızı yazdıktan sonra 8 haneli bir şifre belirleyerek kayıt işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız.

Gmail dünya genelinde yaklaşık olarak 1 milyar kullanıcısı olan bir uygulamadır. Gmail’de bu kadar kullanıcı için 40’dan fazla dil seçeneği ile hizmet vermektedir. Gmail oturum aç Türkçe seçeneği ile hem kayıt işlemleri sırasında hem de sonrasında sayfanızı Türkçe olarak kullanma imkânınız bulunmaktadır. Google üzerinden kolayca ulaştığınız bu uygulamaya başka uygulamaları da bağlayarak kullanmanız mümkündür. Bu hesaplara da tek bir gmail şifresi ile erişiminiz sağlanmaktadır.

Gmail Şifremi Unuttum

Gmail sayfanıza giriş yapmak istiyorsunuz ama şifrenizi unutmuş iseniz maillerinize ulaşmanız söz konusu olmayacaktır. Google oturum aç şifremi unuttum seçeneğini tıklayarak hesabınıza ulaşmaya çalışabilirsiniz. Şifremi unuttum seçeneğine tıkladığınız zaman en son hatırladığınız şifreyi girmenizi isteyen bir ekran ile karşılaşacaksınız. Ancak şifrenizi hiç ama hiç hatırlamıyor iseniz başka bir soru seçerek şansınızı denemelisiniz. Sayfa size şifre doğrulama mesajı göndermek için sayfanıza kaydolurken yazmış olduğunuz cep telefonu numaranızı işaret eden bir ekran açmaktadır. Bu ekranda sms gönder veya çağrı atma seçeneği bulunmaktadır. Böylelikle telefon numaranız sayesinde size oluşan kod ile sayfanıza ulaşabilecek ve yeni bir şifre alabileceksiniz.

Yine bu yolla da sayfanıza hala erişememiş iseniz gmail size farklı seçenekler sunmaya devam edecektir. Böylelikle mutlaka sizin maillerinize ulaşımınız sağlanacaktır. Şifrenizi unutmamak için aklınızda kalacak ama basit olmayan bir şifre seçiniz. Büyük küçük harf ile farklı bir şifre oluşturabilirsiniz. Doğum tarihiniz, adınız vs gibi herkesçe ilk denenecek olan şifreleri tercih etmeyiniz.

Gmail şifrenizi unutup sayfaya giremediğiniz zaman bağlı olarak kullandığınız hesaplara da erişiminizin olmayacağını belirtmek isteriz. Bu nedenle sıklıkla şifre unutuyor iseniz hesaplar arası bağlantı sağlamayınız.

Gmail Yeni Hesap

Şifrenizi hala hatırlamıyor iseniz yeni bir hesap alabilirsiniz. Ancak eski hesabınızda bulunan ve bağlantılı olan hiçbir hesaba erişiminiz artık kalmayacaktır. Gmail oturum aç yeni seçeneği sayesinde tekrar gerekli bilgileri girdikten sonra sayfanız mail gönderip almanız için hazır olacaktır. Eski hesabınızda unuttuğunuz şifreniz için biraz daha aklınızda kalacak bir şifre seçmenizi önermekteyiz. En az 8 haneli olan bir şifre belirlemeli ve güvenlik sorularına telefon numaranızı tanımlamanızı tavsiye etmekteyiz. Özellikle işiniz ile alakalı mail trafiğini yönettiğiniz gmailinizi kullanırken size sunduğu farklılıkları da denemeyi unutmamalısınız. Gmail sayfa düzenlemesini dilediğiniz gibi yapabilmektesiniz. Hatta gönderdiğiniz maillerin sadece gmail üzerinden açılmasını sağlayabilirsiniz. Başkalarının ulaşmasını istemediğiniz evraklarınızı veya kişisel bilgilerinizi gizli mod ile gönderme seçeneğinizin olduğunu da belirtmek isteriz.

Gmaillin kullanıcılarına sunduğu bir diğer hizmet ise hesap geçmişinizi görüntüleyebiliyor olmanızdır. Tarihler, saatler ve kullandığınız IP adreslerine bu seçenek ile ulaşabilirsiniz. Kısaca hesap geçmişinizi nasıl göreceğinizi anlatalım.

Bilgisayarınızda veya telefonunuzda gmailinizi açınız. Sağ altta yer alan ayrıntılar seçeneğini tıklayarak son sayfa etkinliklerini seçiniz. Böylece hesabınızdaki hareketlerin tüm detaylarına ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler; Gmail oturum aç mail, gmail oturum aç kaydol, Gmail oturum aç Türkçe, Google oturum aç şifremi unuttum, Gmail oturum aç yeni

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *