Gmail’de Hesap Nasıl Alınıyor?
30 Oca, 2019 2:23 tarihinde eklendi

Gmail’de Hesap Nasıl Alınıyor?

Gmail’de Hesap Nasıl Alınıyor?

Gmailde Hesap Nasıl Alınıyor

Artık elektronik postalar hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi artık e posta adresi sahibi olmak durumundadır. Hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen mail sistemi gmaildir. Çünkü gmailin mail saklama kapasitesi çok yüksektir. Sürekli mail silmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca bu mail sisteminin kullanımı son derece kolaydır, kafa karıştıracak hiçbir durum yoktur. Bu yüzden herkesin kullanabileceği bir mail sistemidir diyebiliriz. Gmailde yer alan bazı özelliklerde kullanımını daha da avantajlı hale getirmiştir. Örneğin gereksiz gördüğünüz mailleri gereksiz kutusunda toparlar, yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı birkaç saniye içerisinde tekrar geri alabilirsiniz. Saydığımız bu nedenlerden kaynaklı pek çok kişi g mail hesap alma işlemini yapmaktadır.

Peki, gmailde hesap nasıl alınır. Öncelikle olarak gmailin ana sayfasına gidin.

Burada kaydolun seçeneğine tıklayınız.

Burada öncelikli olarak adınızı ve soyadınızı yazın, ardından kullanmak için belirlediğiniz e posa adresinizi yazın. Sonrasında hemen aşağıda bulunan şifrenizi oluşturun kısmına kullanacağınız şifreyi yazın, şifrenizi onaylamak için şifrenizi aynen tekrar yazın.

Doğum gününüzü gün, ay ve yıl olarak girin. Cinsiyetinizi seçin ve cep telefonu numaranızı girin. Son olarak önceden kullanmış olduğunuz başka bir mail sisteminden aldığınız e mail adresini girmelisiniz.

Ardından Google’ın gizlilik şartlarını ve gizlilik politikasını kabul ediyorum kutucuklarını işaretleyin ve devam edin.

Böylelikle g maile kaydol işlemi bitecektir. Bu işlemi yapmak ücretsizdir.

Gmaile Kaydolurken Dikkat Edilecek Bazı Noktalar

Gmailden hesap açacak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Önceden aynı isimle ya da aynı e mail adresi ile hesap açmışsınız tekrardan hesap açamazsınız. Eğer şifrenizi unutmuşsanız yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerin ardından tekrar hesabınızı tekrar kullanabilirsiniz. G maile giriş yapmak isteyen kişiler başkasının daha önce almış olduğu bir e posta adresi ile mail hesabı açamazlar. Aynı zamanda başka bir kişinin e posta adresine yakın bir adres ismiyle de hesap açamazlar. Bu nedenle özgün bir e posta adresi ismi bulunup, o adresle e posta hesabı alınmalıdır.

Gmailde Elektronik Posta Nasıl Gönderilmektedir

Başarılı bir şekilde g mail hesap alma işlemini gerçekleştirdiyseniz artık e posta alabilir ve gönderebilirsiniz. Gmailde mail atabilmek için öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaparken belirlemiş olduğunuz mail adresinizi ve şifrenizi girmeliniz. Oturum açtıktan sonra karşınızı ekranın sol üst kısmında e posta yaz yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıklayacaksınız. Burada karşınınıza e postanın kime gönderilmek istediğini gösteren kime kutucuğu vardır. Bu kutucuğa e maili göndereceğiniz kişinin e posta adresini yazmalısınız. Daha sonrasında göndereceğiniz mailin içeriğini konu kısmına yazabilirsiniz. Eğer bir yazı yazıp mail atacaksınız hemen aşağıdaki bölüme iletinizi yazıp mailinizi gönderebilirsiniz.

Öte yandan gmailde sadece yazı değil, word dosyası, power point sunusu, resim, fotoğraf vb. de gönderebilmektesiniz. Bu tarz içerikli gönderebilmek için dosya ekle seçeneğine tıklamalısınız. Buradan bilgisayarınızda yüklü olan dosyalara erişiminiz sağlanacaktır. Buradan göndermek istediğiniz dosya hangisi ise seçerek yüklemeniz lazımdır. Yükleme işlemi tamamlandığında iletinizi de yazarak mailinizi gönderebilirsiniz. Mail atarken konuyu belirtmenize gerek yoktur. Dileyen kişiler konu kısmını boş bırakabilirler. Gmail size bir uyarı gönderir, göndereceğiniz içeriği konusu olmadan göndereceksiniz diye, buna evet diyerek konuyu yazmadan mailinizi gönderebilirsiniz. Sizde sorunsuz bir şekilde mail almak ve göndermek istiyorsanız g oturum aç işlemini yapın ve güvenli bir şekilde maillerinizi gönderin.

Anahtar Kelimeler: g mail hesap alma, g maile giriş, g maile kaydol, g oturum aç

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *