Gmail Hesabı Açma
29 Ağu, 2019 12:37 tarihinde eklendi

Gmail Hesabı Açma

Gmail Hesabı Açma

Günümüzde iletişim adına en çok kullanılan yollardan biri de e-mail olmuştur.  Gmail açabilmek için öncelikle bir Google hesabı oluşturmanız gerekir. Yeni bir gmail adresi almak istiyorum diyorsanız kendinize bir kullanıcı adı ve şifre belirleyin. Bu kullanıcı adını ve şifrenizi diğer Google ürünlerinde de kullanabilirsiniz. Google hesap oluşturma sayfasını açın ve ekrandaki adımları takip edin. Kullanıcı adını kendinize özgü almalısınız. Daha önce kullanılan isimlere yada çok benzerlerini sistem kabul etmez.

Gmailde nasıl oturum açılır?

Telefon ya da tablet gibi cihazlardan gmail uygulamasını yükleyerek, bilgisayardan ise arama motoruna gmail.com yazarak hesabınız yoksa yeni bir gmail hesabı açma adımlarını izleyerek hesap açabilir, zaten hesabınız varsa buradan mailinize bakabilirsiniz. Gmail.com sayfasını açtıktan sonra sizden e-mail adresinizi ya da telefonunuzu yazmanız istenecek ardından şifre girmeniz gerekecektir. Burada dikkat etmeniz gereken konu yeni bir gmail alma işlemini ya da mailinize bakma işini herkes açık olan bilgisayarlarda yapıyorsanız işiniz bittikten sonra muhakkak oturumu kapatın. Bu bilgilerinizin güvenliği için önemli bir iştir.

Mailinize Girmede Sorun Yaşıyorsanız

Şifrenizi ya da kullanıcı adınızı unuttuysanız özellikle ilk defa açtıysanız ve e-postanızda hareket yoksa yeni bir gmail hesabı oluşturmak yerine açarken kullandığınız güvenlik yöntemleri ile hesabınızı kurtarabilirsiniz.Güvenliğinden şüphelendiyseniz şifrenizi değiştirip sıfırlayabilirsiniz.

Gmailde Oturum Açamıyorsanız

Öncelikle sorunu belirleyin ve açabilmek için size sorulan soruları cevaplamayı deneyin. Genel olarak şifreniz unutmuş olabilirsiniz, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi hatırlamıyor olabilirisiniz, hesabınız başkası tarafından ele geçirilmiş olabilir, doğrulama sorunu yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda hesabı kurtarma adımları takip edin.

Gmail Uygulamasına Kullandığınız Başka e-postanızı Ekleyebilirsiniz

Gmail uygulamasını kullanıyorsanız eşleştirme yaparak diğer e-posta adreslerindeki gönderilerinizi yönlendirme yapmadan okuyabilirsiniz. Aynı şekilde e-posta gönderebilirsiniz. Özellikle androidler için hem gmail içi hem gmail dışı hesaplarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gmail Ayarları Nasıl Yapılır?

E-postanızda istediğiniz gibi kişiselleştirme yapabilirsiniz. E-postanıza imza ekleyebilirsiniz. Bildirim ayarlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz.Gmail uygulamasını açıp sağ üstten ayarlar kısmına gelin. Üst taraftan istediğiniz ayar kısmını seçin ve değişikliklerinizi kaydedin.

Gizli e-postaları Kullanma

Gönderinizin içeriği hassas ise bu içeri korumak adına gizli modda gönderebilirsiniz. Sınırlamalar belirleyebilirsiniz. E-postanız gittiği zaman karşıdaki kişi sınırlamalarınız ile ilgili bildirimleri anında görür. Gizli mod kullanırsanız alıcıların yanlışlıkla yapacağı paylaşımların önüne geçebilirsiniz.

Gizli İleti Nasıl Gönderilir?

Cihazınızdan gmail uygulamasına girin. E-posta yaz kısmına gelin. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan gizli modu etkinleştir yazan yere tıklayın. Düzenle kısmından şifre kodu ve son kullanım tarihini belirleyin. Şifre oldukça önemlidir. Şifre yok kısmını seçerseniz e-posta kullanıcılar tarafından direk açılır ve okunur hale gelir. SMS şifre kodu seçilirse kısa mesaj yolu ile iletinizi alacak kişilere şifre kodu gider. Tabi ki bunu ayarlarken alıcının numarasını doğru girdiğinizden emin olun. En son kaydedin.

Gizli İleti Nasıl Açılır?

Eğer ki gelen iletiniz karşı taraftan gizli modla gönderilmişse şifre girmeniz gerekebilir. Ya da belli seçenekler gönderen tarafından kısıtlanmış olabilir. Mesela kopyala yapıştır, yazdırma, iletme, indirme vs. Ayrıca bu iletiyi gönderen kişinin ayarladığı tarihe ya da erişimi kaldırmasına kadar görüntüleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *