GMail’den Kişi Listesi Excel’e Çıkarmak
11 Mar, 2019 15:57 tarihinde eklendi

GMail’den Kişi Listesi Excel’e Çıkarmak

GMail’den Kişi Listesi Excel’e Çıkarmak

Google’un yaptıkları bir şeyin işime yapmadığını da göreyim dediğiniz, bir diğer çevrim içi hizmeti olan Google Kişilerim. Adı üstünde android ve ios işletim sistemlerine sahip telefonlarınızdaki kayıtlı bağlantılarınızı veya e-posta adresinizdeki bağlantıları kaydetmeye ve listeye internet üzerinden ulaşmanıza yarayan hizmetidir. İphone telefonlardaki en zor işlerden biri rehber bilgilerinin yedeklenmesidir, rehber bilgilerini başka cihazlara aktarmak için de bu servisten faydalanmanız mümkündür.

Bizde daha önce Gmail hesabınız üzerinden yedeklediğiniz kişilerinizi nasıl Excel tablosuna aktaracağınızı göstereceğiz.

1. Öncelikle https://contacts.google.com/ adresine Google Contacts (Google Kişilerim) adresine giriyorsunuz ve kayıtlı olan kişiler burada listeleniyor. 2. olarak Daha fazla sekmesinden 3. ile işaretlediğim Dışarı aktarı tıklıyoruz.

2. Dışarı aktarı tıkladıktan sonra ufak bir kutucuk açılıyor. Açılan menüden Kişiler seçip Google CSV seçili olacak şekilde Dışarı aktar tıklıyoruz.

3. Dışarı aktarı tıkladıktan sonra contacts olarak cvs uzantılı dosyayı bilgisayarınızda uygun bir yere kayıt edin.

4. Yeni bir Excel sayfası açın üst menüden VERİ tıklayın, Metinden yazan yeri tıklayın ve daha önce indirdiğiniz contacts.cvs dosyasını seçip Al tıklayın.

5. Metin verilerini içeri aktarma menüsü açılacak ilk açılan sayfadan ileri tıklayın.

6. Metin verilerini içeri aktarma menüsünde 2. sekmesinde önemli bir nokta bu excel sayfasının düzenli gözükmesini sağlamaktadır. Sekme ve Virgül klikleyin ve ileri tıklayın.

7. Metin verilerini içeri aktarma menüsünde 3. sekmesinde hiçbir şey yapmadan Son tıklayın.

8. Metin verilerini içeri aktarma işlemimiz bitti ve excel geçtik artık cvs dosyasından gelen verileri farklı tabloya ekleyebilirsiniz Excel de açılan İçeri veri aktarma kutusuna Tamam tıklayın.

9. Hayırlı olsun bütün verileriniz artık exel sayfanızda düzenli bir şekilde bulunmaktadır yana kaydırarak kişi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Veya xml olarak bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *