Gmail Oturum Oluştur (Kaydol)
9 Mar, 2019 3:13 tarihinde eklendi

Gmail Oturum Oluştur (Kaydol)

Gmail Oturum Oluştur (Kaydol)

Gmail Nasıl Oturum Açılır

 Gmail uygulamasını ister tabletten ister bilgisayarınızdan isterseniz de telefonunuzdan açabilirsiniz. Gmail mobil uygulaması tüm telefonlara uygun olarak indirilip etkin şekilde kullanılabilir. Gmail oturum kaydol kısmından ücretsiz web tabanlı e-posta uygulamasına erişebilirsiniz. Oturumu açtığınız bilgisayarda başka oturumların açık olmadığına dikkat etmelisiniz. Varsa açık oturumlar kapatılıp yeni hesap işlemi öyle başlatılmalıdır.

Bu adımdan sonra kullanıcı adı ve şifresi belirlenerek ücretsiz şekilde Gmail hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Dünyada gün geçtikçe kullanıcı sayısının arttığı Gmail uygulaması için Gmail oturum hesap aç sekmesinden yeni hesap açabilirsiniz. Hesabı açtıktan sonra 9 ay gibi bir süre aktif olarak girmezseniz hesabınız iptal edilir ve yeniden girmeye çalıştığınızda hesabınızla ilgili güvenlik adımları uygulanır.

Gmail mobil uygulaması gün geçtikçe yükleme oranı yükselen bir uygulamadır. Gmail oturum kayıt yapıldıktan sonra artık telefon tablet ve bilgisayardan kişi hesabına kolaylıkla erişebilir.

Bu Gmail uygulaması tüm cihazlarda ve tüm telefon modellerinde kullanılan bir uygulamadır. İletişim çağının zirvesini yaşadığımız bu dönemlerde ister bireysel ister kurumsal iletişimi sağlamak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Gmail Oturumu Nasıl Oluşturulur

Gmail için bir Google hesabı oluşturulmalıdır. Bu kullanıcı adınızı ve şifrenizi Google’ın diğer uygulamalarında da örneğin Google Play Store’da da kullanabilirsiniz.

Gitgide kullanımı yaygınlaşmaya başlayan bu uygulamaya giriş yapabilmek için Gmail  Oturum oluştur yani giriş için kayıt olma bu durumda oturum açma zorunluluğu vardır.

Adım adım gidecek olursak hesap oluşturmak için adınızı soyadınızı girin. Kullanıcı adı belirleyin, şifre belirleyin. Bu kadar basit adımlarla kolaylıkla herkesin hesap oluşturabileceği bir uygulama. İhtiyacınız olan iletişimi web yoluyla mailleşmeyi sağlayacaktır. Gmail oturum kur şeklinde hesabınızı kolaylıkla açabilirsiniz.

Gmail Uygulamasını Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu uygulama da size gelen ve sizden gönderilen tüm ekler dosyalar virüs tarayıcısından geçtiği için açılmayan dosyaları bilmelisiniz ki virüs taşımaktadır. Bu durumda eğer oturum hesabınızla ilgili sıkıntı yaşarsanız Gmail oturum kurtarma adımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail uygulamasında sizin istemediğiniz kişi ya da kişilerden mail gelmesini engelleyebilirsiniz bu durumda gelen maili engellenmiş mesaj şeklinde bulmanız mümkün olacaktır.

Bu hesapla ilgili aldığınız kullanıcı adı ve şifreyi unuttuğunuz durumlarda Gmail oturum şifremi unuttum sekmesinden adımları izleyerek yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bunun için mutlaka ikili doğrulama sistemi kullanılacağı için ikinci adımda kimlik bilgilerinizi doğru vermek zorundasınız.

Güvenle saklamak isteyeceğiniz dosya ve belgeleriniz için ücretsiz depolama alanı imkânı vermektedir. Gmail oturumunda e-posta sürekli kontrol edilerek depolamak istenilen dosya eklerini arşivleme imkânı vardır. Önemli dosyalarınız her yerde her an elinizin altında olacaktır.

Gmail dünyada web tabanlı en çok kullanılan e-posta servisidir. Son yıllarda tüm dünyada aktif kullanıcı sayısı olarak milyarları bulmuştur bu 2016 yılında resmi olarak açıklanan rakamlardır.

Gün geçtikçe kullanmak isteyen kişilerin sayısı artarak devam etmektedir. Gmail oturum nasıl açılır bu konuda en çok merak edilen sorular arasına girmeyi başarmıştır. Çok basit olan hesap açma işlemi adım adım uygulandığında herkes tarafından kolaylıkla yapılabilecek seviyededir.

Gmail uygulamasında ücretsiz depolama imkânı sunmaktadır. Bu ücretsiz depolama imkânı kullanıcılar için önemli dosyalarını arşivleme olanağı sağlar. Bu imkânla kullanıcılar kişisel bilgi ve çizimlerini, fotoğraf ve videolarını dosya ve önemli belgelerini saklama imkânı bulurlar.

Gmail uygulamasının yığılma filtreleme özelliği ile işaretlenen mailler belli bir süre sonra silinecek ve bu durumda kullanım alanı dolmadan yönetilebilecektir. Burada önemli olan mesele önemli maillere bu işaretlemenin yapılmamasıdır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *