Neden Gmail Çok Seviyoruz?
2 Eyl, 2014 1:53 tarihinde eklendi

Neden Gmail Çok Seviyoruz?

Neden Gmail Çok Seviyoruz?

Ah o Eski Mürekkep Kokulu Mektuplar

Bir zamanların tozlanmış, beyaz zarfları, mektupları vardı. Yeni nesilden çok kişinin belki de hiç yaşamadığı o deneyim, o iletişim türü. Eskiden 20-30 hatta 50 yıl sonrası için geleceğe mürekkep yazılı mektuplar yazılıp kimsenin zarar veremeceği yerlerde saklanıyordu. Hatta biraz daha iler gidilip bu tarz mektupların yazılı olduğu kasalar toprağa gömülüyordu. Dijitalleşen dünyayla birlikte nasibini alan eskimeyen değer, posta ve postacı tanımlamalarını tamamen sanal olarak çıkarttı karşımıza. Artık herkes gündelik hayatının akışı içerisinde onlarca elektronik posta trafiğinde buluyor kendini. Kimi zaman resmi bir iş için, kimi zaman başvuru, bilgilendirme, toplu mesajlar ya da benzeri gibi birçok sebepten dolayı bu hizmete gerek duyuyoruz. Duymasına duyuyoruz da kaçımız aldığı hizmeti sorguluyor acaba?

Dijital Mail Hizmetlerinin Hayatımıza Girişi

Yıllardır kalıplaşan elektronik posta hizmetine farklı bir soluk getiren Google şirketinin en çok yatırım yaptığı hizmetlerden olan Gmail, bu konuda bize farklılığın en güzel örneğini göstermekte hiç şüphesiz ki. Çünkü neden Gmail diye sorduğumuz zaman gerek kullanım açısından, gerek güvenliği gerekse sunduğu hizmetleriyle hep birkaç tık üst seviyede sonuçla karşılaşıyoruz. Özellikle spam olarak ifade edilen gereksiz mesajlarda oldukça başarılı bir performansa sahip olan Google Mail, kullanıcıya özel kişiselleştirme ayarı, yüksek güvenlik duvarı, ciddi bir elektronik posta hizmeti sayesinde değerini gün geçtikçe yükseltmeye devam ediyor. Bunun neticesi de zaten artan kullanıcı grafiğinde çok rahat bir şekilde gözlemleniyor. Öte yandan, birçok önemli sitenin ki bunların başında mobil ve tablet uygulamaları edinebileceğimiz indirme / download platformları tercihinde Gmail yer alması zaten seçimimizin ne kadar haklı olduğumuzu gözler önüne seriyor.

Mail atma konusunda oldukça sade ve basit bir tasarıma sahip. Hızlı e-posta atma seçeneği, fazla detay istemeyen bir özelliği var. Bunun yanı sıra dosya aktarım hızı oldukça yüksek. Kişiye özel driver imkanı sağlıyor. Bu şekilde kişi dosyalarını driverında depolayarak, gerektiği zaman paylaşım yapabiliyor veya dosyalarını sanal ortamda saklayabiliyor.

Birçok ortamda hızla popülerleşmeye ve tercih edilmeyede başlandı. Örneğin dünyanın en fazla tıklanan sitelerinden olan Youtube, Gmail ile çalışmaya ve ortak hareket etmeye başlıyor. Bu yüzden de Gmail her geçen gün daha da özelleşiyor ve ayrıcalıklı hale geliyor. Üstelik Youtube’de kazanç sağlamak içinde Gmail adresli bir hesap açmanız gerekiyor. Bu yüzden de Gmail, her ortamda size katkı sağlayan, Google’nin kullanıcı dostu bir sistemi olarak görülüyor.

Her geçen gün daha da gelişiyor. Google Alert, Google Hangouts, Google Plus, Google Driver ve daha birçok farklı özellikle donatılan Gmail, son zamanların en fazla tercih edilen mail platformu oluyor. Dünya devi olan hotmail(outlook) ile uzun zamandır başa baş mücadele etmeye başlayan Gmail, birçok özelliği ve son zamanlarda artan üyelik sayısı ile Outlook sistemini çoktan geride bıraktığı açıkça gözüküyor.

Tüm Google başlamak için Gmail’de oturum açın.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *