Gmail E-Posta Giriş
20 Oca, 2019 23:28 tarihinde eklendi

Gmail E-Posta Giriş

Gmail E-Posta Giriş

E-Posta

E-posta gmail adresimize giriş sağlamak, yeni bir e-posta gmail adresi almak , e-posta gmail şifremizi değiştirmek, e-posta gmail içerisinde sizlere bir çok sorunları ve e-posta hakkında bilgileri sizler ile adım adım paylaşacağız.

E-Posta Gmail Nedir?

E-Posta gmail, bizlerin genellikle iletişim aracı olarak kullandığımız, internet adreslerine kayıt olurken, alışveriş sitelerine kayıt olurken, herhangi bir banka hesabı açarken, aktivasyon linklerimizin geldiği bir posta kutusudur. E-posta gmail hesabı açtığınız zaman profil resminizi, iletişim bilgilerinizi, daha bir çok bilgilerinizi görebileceğiniz yerdir. Bir yere kayıt olurken, bir işletme, internet adresi ile iletişime geçmenin en kolay yollarından birisidir e-posta gmail. Sizlere iletişim konusunda veya bir yerden doğrulama e-postaları sizlerin e-posta gmail adresinize gelir. Bu e-posta gmail adresinizden bunları görebilir, cevaplayabilir veya daha sonra okuyabilirsiniz. Yani kısacası artık internet ortamlarında bir çok insanın veya internet kullanıcısının e-posta gmail adresi olmaz ise olmazıdır. Bütün internet sitelerinde kayıt olunurken bu e-posta gmail adresimiz bizlerden isteniyor ve bizlere daha kolaylık sağlanıyor.

E-Posta Gmail Aç:

Önemli adımlarımızdan bir tanesi ise e-posta gmail hesabı açmaktır. https://mail.google.com adresine giderek bu adres üzerinden kolaylık ile e-posta gmail hesabı açabiliriz. Hesap oluştur veya kayıt ol butonuna tıklayarak form içerisindeki bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra e-posta gmail hesabımız artık bizlerle olmuş bulunmaktadır. E-posta gmail hesabımıza giriş sağladıktan sonra içerisindeki bilgileri tekrar güncelleyerek kullanmaya başlayabiliriz.

E-Posta Gmail Hesap Kurtarma:

E-posta gmail hesaplarımızı kullanırken en büyük sorunlarımızdan bir tanesi ise şifremizi unutmaktır. Her insan doğal olarak şifresini unutabilir. E-posta gmail adresimizin şifresini yeniden hatırlamak veya güncellemek için bazı yöntemler vardır. O yöntemleri inceleyelim beraber:

https://mail.google.com adresine tekrar bağlanıyoruz.

Ardından e-posta gmail adresimiz ile giriş yapıyoruz.

Alt tarafta bulunan mavi yazı ile ‘Şifrenizi mi unuttunuz?’ şeklinde bir yazı vardır.

O yazıyı tıklıyoruz.

Ardından e-posta gmail hesabımızın kullandığımızı hatırladığımız son şifreyi bir deniyoruz.

Şifremizi yazdıktan sonra, e-posta gmail hesap aç işleminde verdiğimiz telefon numarasına bir kod gönderiliyor.

Doğrulama kodunu ister sizleri arayarak isterseniz de kısa mesaj şeklinde kod alabilirsiniz.

Diyelim ki, telefonumuz yanımızda değil hemen tekrar alt tarafta mavi yazı ile ‘Başka bir yöntem ile dene’ butonuna tıkladıktan sonra e-posta gmail hesap aç işleminde kayıt olurken ayrı bir tane e-posta gmail hesabımız var ise veya yakınımızın bir e-posta gmail hesabını verdiyseniz o e-posta adresine bir doğrulama kodu gönderiliyor.

Böylelikle e-posta gmail hesabımızı kurtarabiliriz ve giriş sağlayabiliriz.

E-Posta Gmail Hakkında Bilmeniz Gerekenler

E-posta gmail, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir iletişim araçlarından biri olarak kabul edilmektedir. https://mail.google.com adresine tıkladıktan sonra, e-posta gmail hesabımızı yazıp alt tarafa da şifremizi girdikten sonra başarılı bir şekilde giriş yapmış olacağız. Giriş sağladığımız zaman ise e-posta gmail adresimiz ile herhangi bir yere kayıt olduysak veya herhangi bir internet adresine e-posta gmail adresimizi verdiysek bizlere ‘Gelen Kutusu’ adı altında mailler gelmektedir. O mailleri inceleyebilir, geri cevap yazabilir, taslağa gönderebilir veya okuduysanız önemsiz olarak gördüyseniz direkt olarak silebilirsiniz. E-Posta gmail adresine sahip olmak ayrıca kullandığınız internet tarayıcı üzerinde bazı ayarlar yapabilirsiniz. Bknz: Arka plan. E-posta gmail, hem postalarımızı görüntelememizi hem de tarayıcımız üzerinden bazı oynamalar yapabileceğimiz anlamına gelmektedir. E-posta gmail adresimize giriş sağladıktan sonra birincil, sosyal, tanıtım diye kategorilere ayrılmış mailler vardır. Sizler bunu kolaylık ile isterseniz hepsini birlikte isterseniz sosyal medya üzerinden gelen maillere veya dilerseniz sizlere tanıtım yapan siteler, firmalara göz atabilirsiniz. E-posta gmail adresimiz üzerinden giriş yapıldıktan sonra maillerimiz üzerine geldiğimiz takdirde sağ tarafta bulunan arşivle, okundu olarak işaretle, sil, ertele gibi yazılar görmektesiniz. Arşivle yazısı, daha sonra bakacağınız önemsiz bir mailler geldiği takdirde bu arşivle butonuna basarak arşivleyebilirsiniz, yarın bir gün ileride lazım olacak diye düşünüyorsanız. Okundu olarak işaretlemek kısmına geldiğimiz zaman ise gelen postanın içerisine girmeden okumadan okundu olarak işaretleyebiliriz. Sil yazısından anlayacağınız üzere önemsiz maillerinizi veya okuduğunuz, lazım olmayacağını düşündüğünüz mailleri geri gelmemesi şartı ile tamamen silebilirsiniz. Ertele yazısı ise gelen postamızı belirli saatler var hazır olarak veya tarih-saat ayarla butonuna gelerek kendinize özel tarih ve saat belirledikten sonra bu gelen mailin o tarih ve saat esnasında tekrardan gelmesini düzenleyebilirsiniz.

https://mail.google.com  adresine e-posta gmail adresimiz ile giriş sağladıktan sonra sol tarafta bulunan Gelen Kutusu, Yıldızlı, Ertelendi, Önemli, Gönderilmiş Postalar, Taslaklar, Kategoriler diye ayrılan menülerimiz vardır. Şimdi beraber bunları inceleyelim.

E-Posta Gmail Gelen Kutusu:

E-posta gmail adresimize gelen postalar bu kategori adı altında toplanır. Sosyal medyalardan, tanıtım yapılmak amacı ile gönderilen postalar, internet adresinden gelen postalar, bir internet adresine kayıt olduğumuz zaman gelen postalar, aktivasyon linklerimizden gelen postalar, bir alışveriş sitesi üzerinde yaptığımız alışveriş sonrasında gelen postalar, e-posta gmail adresimizi bankalara verdikten sonra gelen banka mesajları vs.

Yıldızlı Posta:

E-posta gmail adresimize gelen maillerimizi okuduktan sonra bize önemli gelen, daha sonra bakacağımız maillerimizi yıldızlayabiliriz ve bu mailler ‘Yıldızlı’ kategorisi adı altında toplanır.

Ertelendi:

Ertelendi kategorisi ise e-posta gmail adresimize gelen maillerimizi en sağ tarafında bulunan ‘Ertele’ butonuna tıkladığımız zaman ertelenen maillerimiz bu kategori adı altında toplanmaktadır.

Önemli Postalar:

Adından da anlaşılacağı üzere e-posta gmail adresimize gelen postalarımızı okuduktan sonra bize önemli gelen postaları önemli olarak işaretlediğimiz de önemli kategorisine düşmektedir.

Gönderilmiş Postalar:

Bir internet adresine veya işletmelere bir mail gönderdiğimiz zaman ‘Gönderilmiş Postalar’ kategorisine yerleşmektedir.

Taslaklar:

Bir yere mail gönderirken yarım kalmış mailleri genellikle bu çatı altında toplamaktadır. Daha sonra devam edebilmemiz için tasarlanmıştır.

Kategoriler:

Bize ayrılan kategorilerimiz dışında kendimize ait kategori oluşturabilmemiz için tasarlanmıştır. Örneğin; ‘İş Mailleri’ diye bir kategorimizi oluşturduğumuz zaman işten gelen maillerimizi bu kategori adı altında toplayabiliriz.

E-posta gmail, günümüzde bir çok insanın kullandığı bir iletişim aracıdır. Sizin de bir e-posta gmail adresiniz yoksa hemen bir e-posta gmail açın ve kullanmaya başlayın. Yukarıda bellirttiğim adımları izlerseniz sizler için daha kolay olur.

 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *