Gmail Kur (Gmail Kaydol)
28 Şub, 2019 2:42 tarihinde eklendi

Gmail Kur (Gmail Kaydol)

Gmail Kur (Gmail Kaydol)

Gmail Kurulumu

Google internet tarayıcınız üzerinden bir sayfa açmanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinden sağ üst köşede oturum aç seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Açılan pencere üzerinden gmail kur seçeneği üzerine tıklanarak açılan pencereden tüm adımları sırasıyla doldurmanız gerekmektedir.

Burada isminizi ve soy isminizi yazdıktan sonra kullanmak istediğiniz e mail adresini yazmanız gerekmektedir bu e mail adresi daha önce kullanılmamış bir isme ait olması gerekmektedir. Böyle bir durum oluştuğu anda sistem sizi otomatik olarak uyaracak ve farklı bir adres belirlemenizi isteyecektir.

Bu tür durumlarda rakamlardan yada klavyenizdeki bir takım yazım ve imla işaretlerini kullanabilirsiniz. Bir sonraki aşama ise şifre oluşturma kısmıdır. Birinci kategoride önce şifrenizi belirleyebilirsiniz. İkinci kısımda ise belirlemiş olduğunuz şifreyi aynısı olmak koşulu ile tekrar girerek şifrenizi onaylatmanız gerekir.

Bir sonraki adım ise doğum tarihinizi doldurmanız gereken kısımdır. Bu kısımda doğum tarihinizi ilgili haneler içerisine gün, ay ve yıl olarak oluşturabilirsiniz. Daha cinsiyet kısmından cinsiyetinizi girmeniz gerekmektedir. Bir sonraki adımda ise mevcut kullanmış olduğunuz telefon numaranızı girmelisiniz. Sonra mevcut e posta adresini girmeniz gerekmektedir.

Tüm bunları doğru bir şekilde yaptığınızda yeni bir gmail hesabına sahip olup gmail kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Hesabı Alma Ve Gmail Kaydol Özelliği

İnternet tarayıcınız üzerinden doldurmuş olduğunuz bilgiler ile gmail kaydol işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gmail hesabına sahip olurken vermiş olduğunuz bilgiler içerisinde telefon numaranız da vardır. Bu telefon numarasının istenmesinin bir takım sebepleri vardır. Örneğin farklı bir bilgisayar üzerinden gmail adresinize giriş yapmak istediğinizde giriş yapmak isteyenin siz olduğuna emin olunması için kısa mesaj yolu ile size bir doğrulama kodu gönderilir. Size gönderilen onay kodu ile giriş yapıldığında gmail adresiniz açılacaktır.

Bir diğer sebep ise gmail adresiniz sizin bilginiz dışında başkaları tarafından açılmak istenirse yine telefonunuza gelen onay kodu istenecektir. Siz bu sayede giriş yapmak isteyen birinin olduğunu anlayıp hemen gerekli şifre değişikliği işlemlerine gidebilirsiniz. Sizden gmail kur aşamasında telefon numarası bu güvenlik önlemi için istenmektedir.

Bir başka sebep ise herhangi bir özel durum gereği şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Yine gmail kaydol bölümü üzerinden şifremi unuttum seçeneği çıkacaktır. Buradan yeni şifre oluşturmanız için gerekli bilgi giriş yapmaya çalışanın siz olduğu anlaşılmasıdır. Sistem göndermiş olduğu doğrulama kodu ile giriş yapmanızı sağlayacaktır.

Gmail Kaydol Seçeneği İle Hesap Ayarları

Elektronik posta sisteminiz üzerinden gmail kaydol bölümü ile bir gmail hesabı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz hesap ile bir çok ayarları kendi özel kullanımınız için uygun bir hale getirebilirsiniz. Size bir çok hizmeti sunan google bütün hizmetlerine gmail adresiniz ile erişimi sağlamaktadır.

Diğer google hizmetleri ve e posta gönderme ve almak gibi bir çok ayarı hesap ayarlar kısmı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gereksiz kutusu seçeneği ile bazı önemsiz mailleri kontrol edebilir taslaklar menüsü ile yarım kalmış çalışmalarınızı saklayabilirsiniz. Yine sizin için önemli olan maillerinizi arşiv kısmında kaydedebilirsiniz.

Eğer çalışma hayatınızda mail sistemini yoğun olarak kullanıyorsanız ve resmi yazışmalar gerçekleştiriyorsanız yine ayarlar bölümünden imza seçeneğine tıklayarak açılan pencere üzerinden örneğin unvanınız isminiz ve soy isminiz gibi bir takım bilgiler içeren bir imza oluşturabilirsiniz. İmzanızın nasıl olması gerektiği tamamen size kalmıştır.

Oluşturmuş olduğunuz imzayı kaydederek artık bütün maillerinizin alt kısmında otomatik olarak bu imzanın çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda otomatik yanıtla kısmından belirleyeceğiniz tarih aralığında gelen maillere belirtmiş olduğunuz başlık ve konu ile otomatik olarak cevap gönderilecektir.

Kullanılan anahtar kelimeler: gmail kur gmail kaydol

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *