Gmail’de Arşivlenmiş Postayı Bulma
28 Ağu, 2018 21:12 tarihinde eklendi

Gmail’de Arşivlenmiş Postayı Bulma

Gmail’de Arşivlenmiş Postayı Bulma

Bu yazımızda Gmail’de daha önce arşivlediğiniz e-postaları nasıl görüntüleyeceğinizi göstereceğim. Gmail, eski e-posta iletilerinizi, öncelikle gelen kutunuza düşer siz silmez iseniz veya başka bir kalasöre göndermezseniz otomatik arşivleyecektir. Ancak yeniden göndermeniz gerektiğinde onları bulmanız gerekmetektedir. Bu yazımızda kolayca bunu yapmayı size göstereceğim.

Gmail web sitesine gidin, gitmek için https://www.mail.google.com/ adresine tıklayın. Gmail’de daha önceden giriş yaptıysanız, direk gelen kutunuz açılacaktır. Gmail’e giriş yapılmamışsa sayfanın sağ üst köşesindeki SIGN IN’i tıklayın ve e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

Gmail hesabınız açılınca sağ kolanda Gelen kutusu seçenekleri ağacını seçin. Gelen Kutusundan başlayarak, sayfanın sol tarafında bulunan seçeneklerdir. Soldaki menü kısa açıldıysa ek seçenekleri göstermek için klik tıklayın. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi Tüm Postaları klasörüne tıklayın.

Tüm Postalar klasörü, gelen kutunuzdaki tüm e-postaları ve arşivlediğiniz bulunan bütün e-postaları içerir. E-postanın konu satırının en solundaki “Gelen Kutusu” etiketine sahip olmayan tüm e-postalar arşivlenmiş e-postalardır.

Arşivlenmiş belirli bir e-postanın göndereni, konu satırını veya içeriğinden bir kelime biliyorsanız, bu bilgileri Gmail sayfasının üst kısmındaki resimde gördüğünüz gibi arama çubuğuna yazabilirsiniz. Ve aradığınız e-posta direk çıkacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *