Gmail Kaydolma ve Hesap Açma
3 Şub, 2019 13:57 tarihinde eklendi

Gmail Kaydolma ve Hesap Açma

Gmail Kaydolma ve Hesap Açma

Gmail Kaydolma Ve Hesap Açma

Gmail, uluslararası düzyde milyonlarca kullanıcı olan, dünyanın en büyük ve en gelişmiş elektronik posta uygulamasıdır. Teknolojinin insan yaşamının bir parçası olduğu düşünülürse, Gmail uygulaması da bir o kadar insan hayatının bir parçası durumundadır. İlk kullanılmaya başladığı günden bugüne, her geçen gün kendini yenileyen ve geliştiren bir uygulamadır. Bugün artık yalnızca bir elektronik posta uygulaması değil ondan çok daha fazlasıdır. Gmail aç giriş, yaparak istediğiniz kişiye email gönderimi yapabilirsiniz.

Gmail İle Neler Yapılabilir?

Günümüzde gerek bireysel gerekse kurumsal olarak kullanılan Gmail uygulaması ile önemli belgeler, resimler, dosya ve videolar güvenli bir biçimde saklanabilir ve istendiğinde kullanılabilir. Çok geniş bir depolama kapasitesine sahip dünyanın hemen bütün ülkelerin de kendi dillerinde ve ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda Gmail, dünyanın en gelişmiş arama motoru olan Google ile ortak kullanılan bir uygulamadır.

Gmail’e Nasıl Giriş Yapılır?

Gmail uygulamasını ilk defa kullanacak olanlar, https://accounts.google.com Adresine girip,

gmail a kaydol linkine tıklayarak kaydolmanız gerekmektedir.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapılmaktadır. Gmail uygulamasını bugün dünyada 2 milyara yakın insan kullanmaktadır. Gmail uygulaması, yalnızca sabit bilgisayarlardan değil, 2009 yılından itibaren tüm mobil cihazlardan da kullanılmaktadır. Gmail, Android ve İOS işletim sistemlerinde uygulamayı indirerek kullanılmaktadır.

Android cihazlarda, https://support.google.com/mail/answer/56256?hl=tr  linkinden, İOS işletim sistemlerinde ise, http://www.apple.com/tr/search/gmail?src=globalnav linkine tıklayarak indirilmektedir. Bu adresleri yazamama durumunda ise çok daha kolay bir yöntem var, Google arama motoruna gmail açmak istiyorum diye yazdığınızda yine aynı adrese yönlendirilirsiniz.

 Gmail Açmak & Gmail Gelen Kutusu

Gmail yeni üye olmak ve gelen kutusunu açmak için izlenecek yol oldukça basittir. Sıra ile, gmail aç gelen kutusu bölüne giriş yapmanız gerekiyorÖnce Gmail hesabınızı oluşturun. https://mail.google.com Linkine tıklayarak, sayfanın sağ üst tarafında bulunan oturum aç seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi gireceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada kullanıcı adı ve şifrenizi girin. Ardından mail kutusu açılacak ve size gelen tüm maillere buradan ulaşabileceksiniz.

Gmail de Neler Yapılabilir?

Gmail uygulaması, yeni güncellemeleriyle bugün kendini çok fazla geliştirmiş durumda. Gelen kutusu önceki sürümünden çok farklı ve birçok özelliğe sahip. Şimdiki haliyle gelen kutusunu organize edebilme olanağı sunuyor. Gmail ile çok daha fazlası yapılabilmektedir.

Bunlar;

  • Zamandan kazandıran yeni bir güncelleme eklenmiş. Maillerin içine girmeden görmek.
  • İletileri erteleme özelliği
  • Zamanlarını değiştirerek önem sırasına göre düzenlemek
  • Akıllı yanıt özelliği ile iletilerin hızla yanıtlanması
  • Gelen kutusunu kişisel zevkinize uygun olarak değiştirme
  • Menü üzerinde değişiklik yapabilme özelliği
  • Birtakım eklentileri seçerek, görevleri görüntüleme
  • Sizin için özel ve hassas olan iletileri gizli moddaaçma özelliği
  • Geri bildirim gönderebilme özelliği

 

Gmail Uygulamasının Tarihi Süreci

Gmail uygulaması 15 yıl önce beta sürümüyle kullanılmaya başlandı. Tam olarak kullanılması 2007 yılında gerçekleşti. 2009 yılına gelindiğinde ise, alanını oldukça genişleterek mobil cihazlarda kullanılmaya başlandı. Depolama alanını genişleterek, APP ve Android cihazlarda kullanılmaya başlandı. O dönem Hotmail’in çok gerisinde iken kısa sürede Hotmail’i geride bıraktı. Bugün gelinen nokta da, birçok karşı alternatifler geliştirilmiş olmasına rağmen,  Gmail ölçüsünde, rekabet edecek durumda bir uygulama kullanılmamaktadır. Uygulamanın ücretsiz oluşu, çok geniş mail box kapasitesine sahip olması ve özel dokümanların saklanacağı depolama alanlarının genişliği kullanıcıların tercihlerini belirlemektedir. Ayrıca herkesin kullanabileceği, açık ve net yönlendirmeleri sayesinde kısa sürede işlem yapma olanağı ile büyük ölçüde zamandan tasarruf sağlaması da son derece önemli bir tercih sebebi olmuştur.

Gmail Hesap Oluşturmak

Gmail kullanım açısından bakıldığında, en rahat ve herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecek özelliklere sahip bir uygulama. Gmail aç hesap bu işlemleri en kısa sürede gerçekleştirmeyi sağlayan ücretsiz, elektronik posta uygulamasıdır. Çok şık ve birçok seçeneği bulunan ara yüz özellikleri ve her geçen gün artan depolama alanıyla çok daha fazla kullanıcıya ulaşma çabası içinde. Yakın zamanda, Gmail’in ayrı ayrı kullanılan bütün özellikleri bir arada toplamayı ve aynı anda ulaşma olanağı sunacak güncellemelerin geleceği gündemde yer alıyor.

Anahtar Kelimeler

Gmail a kaydol, Gmail açmak istiyorum, Gmail aç gelen kutusu, Gmail aç giriş, Gmail aç hesap. 

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *