Gmail Postasını Başka Bir Gmail Hesabına Alma
4 Kas, 2018 13:12 tarihinde eklendi

Gmail Postasını Başka Bir Gmail Hesabına Alma

Gmail Postasını Başka Bir Gmail Hesabına Alma

Postanızın bir Gmail hesabından diğerine aktarılması söz konusu olduğunda iki seçenek vardır. Tüm e-posta hesabını başka bir adrese aktarabilir veya aktarmak istediğiniz e-posta mesajlarını seçebilirsiniz. Bir yöntem seçin ve aşağıdan birinci adımla başlayın.

Gmail Posta Alıcısı programını kullanarak, eski hesaptaki iletileri indirebilir ve bunları POP erişimini kullanarak yeni Google hesabınıza kopyalayabilirsiniz. Hesabınızda halihazırda var olan eski e-posta iletilerini ve Posta Alıcısı’nı kurduktan sonra gelen yeni iletileri de içe aktaracaktır.

Yeni E-Posta Hesabınızda, Gmail Ayarları’na Gidin, Hesaplar’ı Tıklayın

Diğer hesaplardan postaları kontrol et (POP3 kullanarak) altında, sahip olduğunuz bir POP3 posta hesabı ekle ye tıklayın.

Açılır Pencerede Eski Gmail Hesabınızın Tam E-Posta Adresini Girin

Bir @ gmail.com adresini veya sahip olduğunuz başka bir e-posta adresini girebilirsiniz. Sonrakine tıklayın.

Eski Gmail Hesabınızın Kullanıcı Adını Ve Şifresini Girin

Eski adresten alınan e-postaları kolayca tanımlamak için “Alınan mesajların bir kopyasını sunucuya bırakın” ve “Gelen mesajları etiketle” ayarlarını etkinleştirin. Eski Gmail adresiniz için 2 faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, Google Hesabınızın güvenlik sayfasından oluşturabileceğiniz uygulamaya özel bir şifre oluşturmanız gerekebilir. “Hesap Ekle” düğmesini tıklayın ve Gmail eski mesajlarınızı yeni e-posta adresinize kopyalamaya başlayacaktır. İşlem, posta kutunuzun boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir.

Gmail Otomatik İletme eklentisini yükleyerek başlayın. Google E-Tablolar’ın içinden Eklentiler menüsüne gidin, E-posta İleticisi’ni seçin ve Yeni Kural Oluştur’u seçin. Açılır menüden bir Gmail etiketi seçin, konu alanında bir şey belirtin ve konu satırındaki bu kelimelerle o etiketteki e-postalar otomatik olarak yönlendirilir. Gelişmiş Kriterler penceresindeki Gmail arama operatörlerini kullanarak daha fazla koşul belirtin. Bu iletilerin yönlendirileceği e-posta adresini belirtin. Bir kuralı başarıyla oluşturdunuz. Varsayılan olarak, eklenti bir ileti dizisinde yalnızca ilk e-posta iletisini iletir, ancak her iletiyi iletmek isterseniz ‘İleriye Tam İleti’yi seçin.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *