Gmail Oturum Açma
8 Mar, 2019 3:05 tarihinde eklendi

Gmail Oturum Açma

Gmail Oturum Açma

Gmail Oturum Alma

Günümüzde gmail en çok kullanılan ve en kaliteli e-posta hizmetlerinden biridir. Google ama motorunun vermiş olduğu bu hizmet sayesinde, pek çok programı ücretsiz olarak kullanma hakkına erişebilirsiniz. Aynı zamanda, Youtube gibi anlaşmalı olduğu siteler üzerinden senkronize sağlayarak, site üzerinde yeniden hesap oluşturmanıza gerek kalmaz. O halde gmail oturum alma nedir? Google üzerinden nasıl oturum açılır? sorularının yanıtlarına geçelim.

Google Chrome ya da herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden Google sekmesini açın (https://www.google.com.tr/) Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Oturum Açın” butonuna tıklayın. Eğer botunu göremediyseniz yine Google üzerinden “gmail oturum aç” yazarak arama yapabilirsiniz.

Bu aşamada karşınızdaki “gmail oturum aç” sekmesi içinde yer alan “Hesap oluşturun” butonuna tıklayınız. Burada size ait bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bilgileri doldurduktan sonra “İleri” butonuna tıklayın. Bu sayfada sizden isteğinize bağlı telefon numarası ve bazı kişisel bilgileriniz istenecektir. Telefon numarası isteğe bağlı oluğu taktirde, hesabınızla ilgili herhangi bir problem yaşamak istemiyorsanız, doğru ve kullanılan bir numara yazmanız önemlidir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra işleminiz tamamlanır.

Gmail Oturum Giriş Yapma

Gmail üzerinden bir hesap oluşturduktan sonra Google otomatik olarak hesaba giriş yapabilir. Fakat giriş yapmadıysa ya da hesabınızdan çıktıysanız yeniden gmail oturum giriş yapmak için, Google Chrome ya da herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden Google sekmesini açmalısınız. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Oturum Açın” butonuna tıklayın.

Karşınıza gelen oturum açma sayfasından daha önce hesap açtığınız e-posta ya da telefon numaranızı girip “ileri” butonuna basın. Daha sonra şifrenizi girerek “gmail oturum giriş yap” dediğinizde oturum açabilirsiniz.

Gmail Oturum Açma Google Hesaplar

Google üzerinden açtığınız gmail oturum açma Google hesaplar size pek çok imkan sağlayacaktır. Kesintisiz e-posta servisinin yanı sıra, Google üzerinden arama, haritalar, Youtube, Google Play, Google Haberler, Google Takvim, Google Çeviri, Fotoğraflar ve Google+ gibi hizmetlere ücretsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Google Drive ile, dokümanlar, slaytlar ve e-tablolar oluşturabilirsiniz.

Gmail Gelen Kutusu

Gmail hesabınıza gelen mailleri kontrol edebilmek için, gmaile giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için yukarıda vermiş olduğumuz adımları takip ederek hesabınıza giriş yapın. Daha sonra Google sayfasında iken, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan oturumunuzun hemen yanındaki, “Google Uygulamaları” yazan bölüme tıkladığınızda; açılan sekmeden gmaile tıklayın. Hemen karşınıza gelen sayfa sizin gmail oturum gelen kutusu sayfanızdır. Burada size gelen mailleri görebilir ve üzerlerine tıkladığınızda ise içerikleri açabilirsiniz.

Gmail Oturum Açma Sorunu

Google oldukça geniş bir sistem üzerine kuruludur. Eğer herhangi bir gmail oturum açma sorunu ile karşılaşırsanız Google’da genel bir problem yoksa bu durum sizden kaynaklı olabilir. Şifre ya da kullanıcı adınızı unuttuysanız ya da hesabınızın çalınması gibi durumlarda Google Hesabı Yardım üzerinden adımları takip ederek hesabınıza erişebilirsiniz. Daha öncede belirttiğimiz üzere, hesap açarken telefon numarası yazmanız hesabını geri almak için yardımcı olur.

Genel olarak arama motoruna yazarak, gmail oturum açma programı arayanlar için; bu hizmeti veren herhangi bir program yoktur. Google üzerinden zaten kolaylıkla oturum açabilirsiniz.

 

gmail oturum alma, gmail oturum aç, gmail oturum aç, gmail oturum giriş, gmail oturum giriş yap, gmail oturum açma Google hesaplar, gmail oturum gelen kutusu, gmail oturum açma sorunu, gmail oturum açma programı

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *