Gmail ve Google Hesabı Kurma
12 Tem, 2019 19:46 tarihinde eklendi

Gmail ve Google Hesabı Kurma

Gmail ve Google Hesabı Kurma

Gmailde Hesap Açma

İnternette hizmet veren mail uygulamaları ile dosya, resim ve yazıları gönderilebilinmektedir. İnternet kullanıcıları her gün birbirlerine milyonlarca e posta göndermektedir. İnternet kullanıcılarının en çok tercih ettiği e posta uygulaması ise gmaildir. Eğer hesap gmail açma işlemi yapmak istiyorsanız. Bu uygulamada dakikalar içerisinde bir mail hesabı açabilirsiniz.

Gmailde hesap açmak ücretsizdir. Dileyen herkes bu uygulamada rahatlıkla hesap açabilmektedir. Bu uygulamada bir e posta adresi açan kişiler artık e mail gönderebilir ya da alabilirler. Google play uygulamalarını indirebileceğiniz gibi youtube video paylaşım sitesinde beğeneceğiniz yeni videoları kolaylıkla bulabilirsiniz. Bir mail adresi almak artık internet üzerinden işlem yapabilmek için şarttır.

Gmail Hesabı Nasıl Alınır?

Gmail uygulamasından bir hesap açmak isteyen kişilerin yapması gereken birkaç işlem vardır. Gmail adresi açarken Google sizden kimi kişisel bilgilerinizi talep edecektir. Hesap kur gmail işlemleri sırasında vereceğiniz bu şahsi bilgiler sayesinde hizmetleri alırken daha kullanışlı bir şekilde almanıza ve adresiniz güvende tutulmasını sağlamaktadır.

Gmailde hesap açarken dikkat edeceğiniz bir diğer nokta ise kullanmak istediğiniz kullanıcı adınızın daha önce başka bir kullanıcı tarafından alınmamış olmasıdır. Eğer geçmişte kullanılan bir kullanıcı adı ile gmail hesabı açmak isterseniz hesabı alamazsınız. Bu nedenle daha önce hiç kullanılmamış bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Şifre belirlerken de kolay bir şifre seçmemelisiniz. Şifrenizde sayı, harf ve noktalama işaretleri bulunmasına özen göstermelisiniz.

Gmail Hesabında Oturum Nasıl Açılır?

Gmail uygulamasında bir hesap açmışsanız tabletinizden, bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan bu uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Hesap oluştur gmail işlemini başarıyla tamamladıysanız saydığımız cihazların herhangi birisinden rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Gmaile bir hesap eklediğiniz takdirde, bu hesap üzerinden oturumu açabilirsiniz.

Öte yandan cep telefonu veya tabletten gmaile giriş yaparsanız birden fazla gmail hesabını kullanabilirsiniz. Gmailinizi güncelleştirme işlemlerini zamandı yapın ve her zaman son sürümünü kullanın. Gmail ana sayfası ekranınıza geldiğinizde kullanıcı adı ve şifre bölümü karşınıza çıkacaktır. Buraya daha öncesinden belirlemiş olduğunuz bilgileri girmelisiniz. Böylelikle gmail hesabında oturum açmış olacaksınız.

Gmailde E Posta Nasıl Gönderilir?

Gmail uygulamasında oturum açtıktan sonra size gelen mailleri görebilirsiniz. Gmailde e posta göndermek isterseniz sol üstte yer alan e posta yaz kısmına tıklamalısınız. Ardından maili göndereceğiniz kullanıcın mail adresini yazmalısınız. Göndereceğiniz e posta bir yazı, resim vb. olabilir. Dosya ekle kısmına gelerek göndereceğiniz dosyayı eklemelisiniz. Dosya ekleme işlemi tamamlandıktan sonra konu kısmına gerekli görürseniz kısa bir açıklama yazabilirsiniz. Ardından göndere tıklayın. Böylelikle e postanızı karşı tarafa ulaştırmış olacaksınız.

Size gelen bir maili direkt olarak yanıtlaya da bilirsiniz. Size gelen mailin hem üstünde hem de altında yanılta kısmı mevcuttur. Buraya tıklayarak size gelen e postaya cevap verebilirsiniz.

Gmail Hesabı Nasıl Korunur

Mail adreslerini korumanın ayrı bir önemi vardır. Hesap kur Google uygulamasında hesabınızı korumak için birkaç yöntem geliştirmiştir. Google, kimi zamanlarda gmail hesabı açışında kişilerin robot olup olmadığını ispat etmek istemektedir. Veyahut kötü kullanımları engellemek için geliştirdiği yöntemler vardır.

Bu yöntemlerden en çok tercih ettiği kısa mesaj yöntemi ile onay alınmasıdır. Bu onay işlemi ile size spam yapanları engellemiş olur. Sizin dışınızda başka bir kişinin hesabınızı açmasını da mani olur. Güvenlik konusu her mail adresi sahibi için oldukça önemli bir konudur. Google bu hizmetleri sayesinde kişilerin e postalarının üçüncü bir kişi tarafından okunulmasının önüne geçmiş olur.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *