Telefonda Gmail Hesabı Nasıl Açılır?
14 Ağu, 2019 15:59 tarihinde eklendi

Telefonda Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Telefonda Gmail Hesabı Nasıl Açılır?

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraber internetin de insanların yaşamına girmesine istianeden yeni yeni kavramlar insanların karşısına çıkmış durumda. Bugün artık insanların arasında gerek özel amaçlı gerek ise iş amaçlı olarak yapılan yazışma ve bilgi paylaşımlarda farklı web adreslerinin farklı elektronik posta adresleri kullanılıyor.

Bunlardan bir tanesi de Google firmasının elektronik posta adresi olan gmail elektronik posta adresidir. Hem her türden bilgisayarda kullanılan gmail hesapları hem de Android ve IOS işletim sistemi olan cep telefonlarında açılabilmekte ve kullanılabilmektedir.

Telefonda gmail hesabı açma işlemi yapılması için öncelikli olarak cep telefonunun ayarlar sekmesine tıklandıktan sonra hesaplar bölümüne girilerek yapılır.

Bu bölüme girildikten sonra hesap ekleme tuşuna basarak telefonda yeni gmail hesabı açma işlemi basitçe gerçekleştirilir. Eğer daha önceden bir kullanıcı adınız ve şifreniz yok ise o zaman bu adımda rahatça bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Şifre konusunda gmail hesaplarında hep alfabetik hem nümerik karakterler kullanılması istenir. Şifreler en az 8 karakterli olmak durumundadır.

Telefonda Gmail Hesabı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Telefonda gmail oturum açma ise hesap eklendikten sonra rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Kişinin kendi cep telefonunda gmail hesabı açmasının bir sürü avantajı vardır. Bunların en başında kişinin kendisine ait telefon rehberini kaydedebilmesine olanak vermesidir. Yani kişinin cep telefonu bozulsa, hiç açılamayacak hale bile gelse rahatlıkla gmail hesabına telefon rehberini kaydettiğinden bilgilerini kaydetmez. 15 GB kapasitesi sistemin bir diğer avantajıdır.

Gmail hesabı açmanın bir diğer avantajı kişinin fotoğraflarını videolarını gmail hesabına kaydedebilmesi ve yedeklenebilmesidir. Bu da hem telefonda fotoğrafların yer kaplamasını önler. Hem de kaybolmasını önler. Tüm bunların yanında gmail kullanımı en kolay elektronik posta adreslerinden bir tanesidir. Kullanıcının bir defa bilgilerini kaydetmesi yeterli olan bir durumdur.

Tüm bunlara ilaveten blog yazanlar da Google blog sayfalarını kullanmak için rahatlıkla gmail hesabı üzerinden cep telefonları ile blog yazabilirler. Yani her açıdan gmail hesabını cep telefonunda açmak son derece avantajlıdır.

Gmail Adresi Açarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygun gmail adresleri nasıl alınır sorusuna da şu yanıtlar verilebilir: Kişinin kolayca unutmayacağı kafa karıştırıcı olmayan gmail hesapları açılmalıdır. Herkesin hemen anlamayacağı ama bir biçimde sizin için bir anlamı olan hesaplar açılmalıdır. İdeal olanı kişinin adının ve soyadının arasına nokta konarak açılan hesaplardır. Ya da kişinin isminin baş harfi ve soyadından oluşan hesaplar açılması resmi bir görünüm açısından da idealdir.

Şifre verilirken de kişinin çocuklarının ismi, doğum tarihi özel günler gibi klişelerden uzak tercihler yapılmalıdır.

Gmail Hesabı Nasıl Kaldırılır?

Açılan hesap kapatılmak istenir ise bu sefer hesap açma işleminin tam tersi olan adımlar takip edilir. Bu sefer ayarlar hesaplar bölümüne girilerek hesap kaldır işlemi onaylanır. Hesabın cep telefonundan kaldırılması başka elektronik ürünlerde kullanılamayacağı anlamına gelmez.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *