Şifremi Nasıl Değiştirebilirim
4 Tem, 2015 17:03 tarihinde eklendi

Şifremi Nasıl Değiştirebilirim

Şifremi Nasıl Değiştirebilirim

Gmail Şifre Değiştirme İşlemini Hızlı Bir Şekilde Yapın; Günümüzün en çok kullanılan mail platformu olan Gmail her ne kadar çok güvenli olsa da günümüz bikişim dünyasına bakıldığında bazı önlemlerin alınmasını da zorunlu kılıyor. Bu önlemlerin en önemlisi tabi ki zor bir şifre kombinasyonu oluşturmaktır. Hem rakam hem büyük ve küçük harf kombinasyonları kırılması güç şifreler demektir. Sıralı harf ya da rakamlar ise daha riskli gruptadır.

Mail güvenliği açısından diğer unsur ise belirli aralıklarla şifre değiştirmektir. Ne yazık ki kişiler şifre değiştirmeyi ya bilmiyorlar ya da ihmal etmekteler. Bizler yine de en kesin çözüm olan Gmail şifre değiştirme işlemini açıklayacağız.

Aslında bu işlem Google hesabının şifre değişikliğidir. Yani sadece mail şifresi değil beraberinde tüm Google hesabı için yeni şifrenin kullanımı gerekecektir.  Öyleyse nasıl yapılır Gmail şifre değiştirme adımları takip ederek öğrenelim.

Öncelikli olarak buraya tıklayarak hesabınıza girmelisiniz.Açılan ekranda yer alan “OTURUM AÇMA VE GÜVENLİK” sekmesini tıklamanız gerekmektedir.

2015-07-04 12-55-56 Ekran görüntüsü

“OTURUM AÇMA VE GÜVENLİK” sekmesinin altında yer alan sol slider altındaki Google+ Oturum Açna yazısını tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

2015-07-04 12-58-57 Ekran görüntüsü

Sağ tarafta yer alan “ŞİFRE VE OTURUM AÇMA YÖNTEMİ” kutucuğunda bulunan “ŞİFRE” kısmı tıklanacak olursa sizden mevcut şifrenizi yeniden girmeniz talep edilecek. Bu sizin güvenliğinizin korunması ve başka kişiler tarafından şifrenizin değiştirilmesinin engellenmesi için yapılan bir uygulamadır. Doğru şifreyi girdiğinizde önünize yeni şifre giriş ekranı açılacaktır.

Lütfen yeni şifrenizi girerken hem büyük hem de küçük harf aynı zamanda da rakam kullanınız. Gmail şifre değiştirme işte bu kadar basit bir işlemdir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *