Gmail Etiket Oluşturmak ve Toplu e-Posta Göndermek
20 Ağu, 2018 15:10 tarihinde eklendi

Gmail Etiket Oluşturmak ve Toplu e-Posta Göndermek

Gmail Etiket Oluşturmak ve Toplu e-Posta Göndermek

Gmail hesabınız bulunan bir çok kişiyi ayırt etmek oldukça zordur. Çalışma grupları, farklı firmalar,projeler, müşteriler birbirinden farklı işleyişe sahip gruplara atadığınız etiketler ile yönetmenize Google imkan sağlıyor. Yani örnek verecek olursa yazımızda olduğu gibi kankalarınızı bir etiket altına toplayıp onlara toplu email gönderme şansınız bulunmakta. Aynı anda toplu mesaj atıp bir defada e-posta gönderebilirsiniz. Bu yazımızda bu karışıklıkları düzenlemek için aynı etikete sahip Gmail rehberi listesi oluşturmayı göstereceğiz. Gmail mobil uygulamasından etiket atamanız şuan mümkün değil bu işlemleri bilgisayarınızdan yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle Google Kişiler sayfasını https://contacts.google.com/ tarayıcınızdan açın. Hali hazırda Google oturumuz açıksa kişileriniz sayfası açılacaktır. Google hesabınıza giriş yapmadıysanız, istendiğinde e-posta adresinizi girin, İLERİ tıklayın, şifrenizi girin ve giriş yapmak için tekrardan İLERİ tıklayın. Yanlış hesapta oturum açtıysanız, sayfanın sağ üst tarafındaki profil tıklayın ve ardından uygun hesabı seçin.

Aynı etiket altına toplayacağımız kişileri seçiyoruz bunun için farenizi bir kişinin profil resminin üzerine getirin ardından alttaki resimde 1. sekmede görüldüğü gibi imlecinizin altında görünen onay kutusunu tıklayın ve eklemek istediğiniz her kişi için bu işlemi tekrarlayın. Ardından sağ üst köşedeki Etiketleri Yönetin şeklini tıklayın. 3. adımda ise Mevcut etiketleri seçebilir veya Yeni bir etiket oluşturabilirsiniz biz yeni bir etiket oluşturacağız.

Etiketimizin ismi kankalar sizde istediğiniz ismi verebilirsiniz.

Sol menüye etiketimiz yerleşti bundan sonra bu etike daha çok arkadaşısnızı ekleyebilir veya çıkarabilrisiniz. Ayrıca etiketi silebilirsinizde.

Şimdi gelelim bu etiketi kullanarak e-posta göndermeye. Gmail gelen kutunuzu açın veya https://www.gmail.com/ adresine gidin ve e-posta adresinizi ve şifrenizi tekrar girip giriş yapın, unutmayın ki oluşturduğunuz hesabın aynısı olmalıdır. 1. sekmede görüldüğü gibi E-posta Yaz tıklayın ve gmail yeni e-posta oluşturma sayfasından 2. olarak gösterdiğim Alıcılar sekmesini tıklayın.

Kişi Seçin menüsünden kankaları seçiyoruz 1. olarak işaretli daha sonra hemen altın 2. adım Tümünü seç tıklıyoruz. En son olarak da 3. adım olan Seç tıklayınca e-posta göndermek istediğimiz kişiler alıcı kısmına yerleşecektir. Bu arada En önemli kısım Tümünü Seç demez aynı etikette kişilerde bile seçi olma şansımız var.

Gördüğünüz gibi kankalar gurubundaki kişiler alıcı kısımına yerleşti size tek kalan içeriğinizi yazıp Gönder tıklamanız. Umarım faydalı bir yazı olmuştur, kullanıcı deneyimlerinizi yorum kısmında paylaşırsanız seviniriz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *