Gmail Tüm Spam E-postaları Silmek
4 Eki, 2020 17:42 tarihinde eklendi

Gmail Tüm Spam E-postaları Silmek

Gmail Tüm Spam E-postaları Silmek

Spam E-posta, dijital çağda birçok siteye üyelik için eposta adresimizi kullanmak zorunda kaldığımızdan, e-posta adresimizi birçok gereksiz kişi ile paylaşmış oluyoruz. Böylece alkamız dahi olmayan site veya satıcılardan istenmeyen mesajların e-posta ile gönderildiğine hepimiz şahit olmuşuzdur (bir tür elektronik taciz). Bu epostalar bazen güvenlik açısından da tehdit edici bir duruma gelebiliyor, bu e-postalar içinde sisteminize enjekte olabilecek kötü amaçlı yazılımlar bulundurabilmektedir. Gmail, spam ve diğer şüpheli e-postaları otomatik olarak tanır ve Spam klasörüne gönderir bunu kullanıcı dostu olarak yapar. Size mail gönderen posta adresi herkes tarafından spam klasörüne atılıyorsa bunu algılar ve bir sonraki hareketlerinde size göstermeden direk spam klasörüne taşır. Taşıdığı bu epostaların 30 günden fazla klasörünüzde kalanını otomatik olarak temizlese de bu makalemizde Gmail hesabınızdaki tüm spam e-postalarınızı nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Öncelikle Gmail hesabımıza giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra sol menüden SPAM yazan sekmeyi tıklıyoruz.

Daha sonra karşımıza SPAM klasörüne gelen epostalar gelecektir postaların hemen üstünde Tüm spam iletilerini şimdi sislin yazısını tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra silmeyi onaylamamız için onay kutusu çıkacaktır ve Tamam tıklayınca klasörünüzdeki Spam epostaların hepsini silmiş olursunuz ve gereksiz dosyaları sildiğiniz için GB olarak yerinizde açılacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *