Google Hire Nasıl Kullanılır?
14 May, 2019 10:25 tarihinde eklendi

Google Hire Nasıl Kullanılır?

Google Hire Nasıl Kullanılır?

Google internet ortamına yeni bir hizmeti ile girmeye hazırlanıyor. Google Hire adı verilen bu hizmet bir anlamda iş arama platformu olarak kullanılacak. https://hire.withgoogle.com adresini kullanarak bu hizmete ulaşabilirsiniz. Günümüzde Linkedin, Kariyer.net, Yeni bir iş gibi iş bulma platformlarına Google yeni bir rakip kazandıracak. Google Hire hizmete girdiğinde kullanıcılar için iş fırsatları paylaşılacak ve iş başvuruları yönetilebilecek. Açıklamalara göre işverenlerin çalışanlarının arama geçmişine bu platform üzerinde ulaşabileceği de söylenmektedir. Ancak bu konuda net bir bilgi yoktur.

Google her geçen gün yeni bir sosyal platformu kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır. İş arayanların ve işverenlerin buluşturulduğu bir platform olan Google Hire hizmete açıldığında oldukça popüler olacağa benziyor. İş dünyasına getireceği yenilikler ile kullanıcılar Google Hire üzerinden açık iş pozisyonlarını görüntüleme, başvurularını yönetebilme gibi önemli işlemleri yapabilecekler.

Google Hire kullanımı

Google bünyesindeki Bebop tarafından geliştirilmiş olan Google Hire oldukça başarılı olacağa benziyor. Ancak hizmet henüz kullanıma açılmadığından kullanıcılar tarafından bazı çekinceleri bulunmaktadır. Kullanıcılarının Google hesapları ile giriş yapabilecekleri bu platformda işverenler başvuru yapanların arama alışkanlıklarını da görme olanağına sahip olacak. Ancak kullanıcıların da arama alışkanlıklarınız diğer kullanıcılardan gizleme seçeneği olacak.

Google Hire kullanıcıları açıklamalara göre YouTube hesabını Google Hire CV ile bağlantılı şekilde kullanacaklar. Ancak bu konuda daha bir netlik bulunmamaktadır. Resmi olarak Google Hire açıklanmasa da bu servisin ana giriş sayfası açık durumdadır. Ancak henüz bu servise giriş yapılamıyor. Google tarafından resmi bir açıklama oluncaya kadar bu servisi kullanmak mümkün olmayacak. Fakat umuyoruz ki Google bu servis üzerinde oldukça olumlu geliştirmeler yapmaktadır. Duyumlara göre Google Hire üzerinden hem iş başvurusu yapılacak hem de iş başvurusu yapacak olan kullanıcılar reklam verebilecek. Reklamlar sayesinde işverenlerin daha fazla dikkati çekilebilecek. Bu kullanıcılara iş bulma konusunda önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Google Hire hakkındaki endişelerin en önemlisi servisin Google hesabı ile bağlantılı olması ve işverenlerin bunları da görme olanağının olmasıdır. Ancak Google bu servisi resmi olarak kullanıma açtığında buna mutlaka çözüm getirecektir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *