Google Seyahat
15 Haz, 2019 14:40 tarihinde eklendi

Google Seyahat

Google Seyahat

Google seyahat uygulaması Google’ın kullanıcılarına sunduğu faydalı programlardan biridir. Sık sık seyahate çıkan, seyahat etmeyi seven ve seyahate çıkacak kişiler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir uygulamadır. Zira Google dünya üzerinde gideceğiniz veya gitmeyi düşündüğünüz ülkeler ve şehirler hakkında birçok faydalı bilgiyi sizin için listeler. Google seyahat uygulaması ile gideceğiniz yerdeki oteller, restoranlar, tarihi mekânlar, alışveriş imkânları, gezilip görülmesi gereken güzellikler gibi sizin için gerekli olacak tüm bilgiler fotoğraflar ile desteklenerek kullanımınıza sunuluyor. Google seyahat uygulaması gideceğiniz yerde ne kadar süre kalacağınızı girdiğinizde size öncelikli olarak görmeniz gereken yerler, neresi için ne kadar vakit ayırmanızın uygun olacağı gibi planlamalar da yapıyor. Daha birçok avantaja sahip olan uygulama seyahatinizde size çok yardımcı olacaktır.

Google Seyahat Nasıl Kullanılır?

Google seyahat uygulaması olan Google Trips programını kullanmak için Google hesabınız ile indirmeniz gerekir. Bilgisayarınızda uygulamayı masa üstünüze indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. (An itibari ile masaüstü desteği kaldırılmıştır.) Mobil cihazlarda Android cihazlar için Play Store, IOS cihazlar için App Store aracılığı ile Trips uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz. Program Google’ın ücretiz uygulamalarından biridir ve kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Türkçe dil desteği ile uygulamayı kendi dilinizde kullanabiliyorsunuz. Seyahat edeceğiniz ülke, kıta veya şehir adını, ne kadar süre kalacağınız, tercihleriniz gibi çeşitli bilgiler isteniyor. Bu bilgileri verdiğiniz Google Trips uygulaması size gideceğiniz yer ile ilgili tüm bilgileri ayrıntılı olarak sunuyor. Hatta sizin için bir gezi planlaması yapıyor.

Google Seyahat Uygulamasının Avantajları

Google seyahat uygulaması olan Google Trips programı seyahatiniz konusunda size birçok avantaj sağlar. Daha önce hiç gitmediğiniz bir ülkeye gittiğinizde çok daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Seyahat ettiğiniz yerde görmeniz gereken yerleri ve nasıl ulaşacağınız bilgileri size sunar. Böylece gezeceğiniz yerleri daha hızlı ve kolay bir şekilde bularak keyifle gezebilirsiniz. Google seyahat uygulaması size nerede kalabileceğiniz, nerede ne yiyebileceğiniz, hangi ulaşım yollarını tercih etmeniz gerektiği gibi birçok bilgiyi seçenekler ile sunacağından bir yerler aramak ve ulaşmak için zaman kaybetmeden daha fazla yer görme şansınız olur.

Google Seyahat Ayrıcalıkları

Google seyahat uygulamasının en büyük ayrıcalıklarından biri de çevrimdışı kullanılabilmesidir. Seyahate çıkmadan önce programı indirip gideceğiniz yer ile ilgili bilgileri girip programı başlattığınızda internet erişimi olmayan yerlerde de uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Çevrimdışı kullanabilme özelliği seyahat edecek kişiler için büyük bir avantajdır. Zira her gittiğiniz yerde internet imkânınız olmayabilir. Google seyahat uygulaması ile internet bağlantınız olmasa bile seyahat ettiğiniz yer ile ilgili bilgileri almaya devam edersiniz. Pek çok avantaja sahip olan Google seyahat uygulamasını seyahate çıkmadan önce kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha keyifli ve sorunsuz bir seyahat için oldukça kullanışlı ve faydalı bir uygulamadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *