En İyi Sosyal İmleme Siteleri
29 Oca, 2016 16:25 tarihinde eklendi

En İyi Sosyal İmleme Siteleri

En İyi Sosyal İmleme Siteleri

Sosyal imleme nedir? İnternete yazdığınız bir makale, yayınladığınız resim, video veya tez çalışmanızı geniş kitlere yaymanızı sağlayan milyonlarca kişinin kullandığı sosyal paylaşım platformların özgün dokümanlarınızı paylaşmanıza denir. Sosyal imleme sitelerini kullanarak internetteki bir bağlantıyı veya paylaşımını geniş kitlelerin beğenisine sunabilirsiniz. Kendi web sitenizde yazdığınız bir yazıyı sosyal imleme sitelerinde paylaştığınızda yaşayacağı etkileşim yani beğeni,tıklama ve paylaşımlar sonucu siteniz Google Arama motoru altyapısı sayesinde indekslenme süresinin azalmasına ve yazdığınız makale veya görsel içerikli paylaşımın üst sıralarda listelenmesini olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Ayrıca sosyal imle sitesinden Backlink almış olacaksınız ve diğer kullanıcılarda sizin paylaşımlarınızı paylaştığında sosyal ağ aktiviteniz artacak ve otomatik olarak Alexa değerinizde düşecektir. Sosyal imle siteleri Pagerank değeri çok yüksek Google tarafından otoritesi onaylanmış sitelerdir, yapacağınız paylaşımlar spam olmayıp, doğal ve abartılı değil ise bu sitelerden Backlink almanız sitenize olumlu yönde etki sağlayacaktır. Bu sitelere üye olmanız için bir adet email adresine sahip olmanız yeterli ve hepsi ücretsiz olarak üye olabilmektesiniz.

Google +

Pagerank değeri 10 olan Google’un çok popüler olmasa da biz kullanıcılarına sunduğu sosyal paylaşım ağıdır. Çoğu kişinin kullanmadığı, bilmediği, az kişinin keşfettiği şeyler benim için hep paha biçilmez olmuştur. Sadece Google plus üzerinden yayın yapan çok özel insanlar bulunmaktadır ve yüklenen oyun, imgur hesabına ve uygulamalara bu hızlıca kayıt olmanızı sağlamaktadır. Acilen yeni bir güncelleştirme ile daha basit, daha hızlı ve daha kullanıcı dostu bir sosyal ağ haline gelmesi gerektiği herkes tarafından kabul edilmektedir. Ayrıca Gooole+ üyelerine bilinmedik bir özelliğini de söyleyelim doğum gününüzü doğru girerseniz google ana sayfasında bir doodle doğum gününüzü kutluyor.

Twitter

Pagerank 10 değeri sahip Twitter çok popüler ve özel kullanıcı ağına sahip sosyal paylaşım sitesidir. Twitter’da görsellik ikinci planda tutulması, basit ama kullanışlı ara yüzü sayesinde çoğu kullanıcı tarafından benimsenmiştir. Kayıtlı üyelerin anlık olarak yaptıkları şeyleri kısaca yazdıkları günlük değil anlık paylaşımlar yapıldığı popüler bir platformudur. Önceden yazdığınız tweet favori aldığında profilinizdeki beğeniler sekmesinde sizin beğendiğiniz tarihe göre sıralıyordu şimdi ise beğendiğiniz tweetlerin tarihine göre sıralansa da kolay terk edilmeyecek sosyal paylaşım sitesidir.

Facebook

Facebook Pagerank 9 değeri sahip dünyanın en popüler ve en çok kullanıcı kitlesine sahip sosyal paylaşım sitesidir. Gelirlerinin yarısını yakınını yayınladığı reklamlardan elde eden etmektedir. 13 Kasım 2015 Paris saldırıları sırasında Facebook Safety Check uygulamasını aktive ederek sosyal dünyanın ne kadar faydalı olduğunu gösteren sosyal imleme sitesini akif olarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Pinterest

Pinterest Pagerank 9 değeri sahip genelde kadınlar tarafından daha sık kullanılan görsel paylaşımına indeksli (resim ve video) popüler sosyal paylaşım sitesidir. Pinterest ister kendi çektiğiniz resimler, moda, teknoloji, mimari, tasarım, dövme hakkındaki, web sitenizden veya Google’dan bulduğunuz görselleri farklı board altında paylaşacağınız bir ortam. Başka kullanıcıların görsellerinde beğendiğinizde kendi sayfanızda yayınılabiliyorsunuz. Resim ve video içerikli özellikle kadınlara yönelik web sitesi olan arkadaşlar için kullanımını tavsiye ediyoruz.

Diigo

Pagerank değeri 9 olan Stumbleupon sitesine benzettiğim çok popüler olmasa Firefox,Chrome gibi tarayıcılara eklenti yardımı ile gelen ve üye olunarak arama yapabildiğiniz, aynı zamanda bloglar oluşturup, arkadaşlıklar kurmanıza yarayan sosyal paylaşım ağıdır. Web siteleri içerisinde highlight yapma ve web sitelerinin ilgili noktalarına not ekleyip, daha sonra tekrar o web sitesine girdiğinde bu notları ve highlightları tekrar görmenizi sağlayan çok farklı özellikleri barındıran sosyal imleme sitesi Diigo bu işi yapabilen birkaç web uygulamasından biridir.

Flickr

Pagerank 9 değerine sahip olan Flickr; Yahoo tarafından satın alındıktan sonra kullanıcılarına etiketler (tag), photoset, organizr, grup fotoğrafları havuzu ve birçok kolay resim yükleme programları yanında gelişmiş api yapısına sahip olmasıyla diğer fotoğraf sitelerinin arasından sıyrılan süper fotoğraf saklama ve paylaşma sosyal ağıdır. Tasarımı ve çok sade ve anlaşılır yapısı ve javascript + xml karışımı site yazılımı leziz teknolojisi ile birçok işlem kasmadan, sayfa yenilemeden yapmanıza olanak sağlamakta ve kullanıcı açısından çok özgün ve şık bir fotoğraf paylaşım sitesidir.

Reddit

Pagerank 8 değerine sahip olan Reddit, sosyal imleme sitesi digg’den çok daha pratik bir sosyal bookmarking uygulaması. Farklı olarak kullanıcılarının yarattığı içerik sadece yorumlardan ibaret değildir ve diğer soysal imleme sitelerine nazaran sıcakkanlı bir yapısı bulunuyor. Bu bağlamda oturup 2-3 saat renkli yorumları okuma şansınız olabiliyor, Türkçe olarak hizmet vermesi çok güzel bir özelliği. Benzerleri arasında yorum kısmı en ateşli olan Reddit piyasa ilk girdiğinde 2005 yılında 1998 tarzı tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmişti, bu dönemlerde kaynak kodunu açan social bookmarking sitesidir.

Delicious

Pagerank 8 değerine sahip olan Delicious, yeni tasarımında sadelik ve güzellik olduğunu düşündüğüm ve aktif olarak kullandığım bağlantı arşivleme, paylaşım ve imleme sitesidir. Satılma söylentilerinden sonra doğru bir şekilde yönetilerek amacına uygun bir hale Delicious sosyal imleme sitesini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tumblr

Tumblr Pagerank 8 değerine sahiptir. Anlık mesajlaşma özelliği instant messaging özelliği eklemiş mikro blog sitesi olarak da kısaca tanımlayabilirsiz. “Trending topics” uygulaması başlatılsa gayet sakıncalı bir durum alacağı kesin gözüyle bakılan bu sosyal paylaşım sitesinde studyblr olarak adlandırılan insanların cicili bicili bloglar açıp ders çalışmayla ilgili postlar paylaştıkları, kendi ders çalışma ortamlarının fotoğraflarını çektikleri, notları paylaştıkları uygulamalarda bulunmaktadır. E-book tabanlı olarak düşünebileceğimiz genelde moda içerikli paylaşımları ile meşhur sosyal imleme ağıdır.

Plurk

Pagerank 7 değerine sahip olan Plurk; Twitter sosyal paylaşım sitesine göre daha eğlenceli ve fonksiyonlu görünen, karma sisteme sahip mikro blog yani sosyal imleme hizmetidir. Şirin yapısı sayesinde anlık paylaşımlar yapabildiğiniz ve kullanıcı dostu olan platformudur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *