Apple Maps Connect Nasıl Yapılır?
16 Tem, 2019 12:30 tarihinde eklendi

Apple Maps Connect Nasıl Yapılır?

Apple Maps Connect Nasıl Yapılır?

Apple’ın harita ve navigasyon uygulaması olan Apple Maps’ı hepimiz kullanıyoruz. Bu güzel uygulama sayesinde artık kaybolmak yok. Bilmediğimiz, tamamen yabancı bir şehirde bile istediğimiz adresi kolayca bulmak mümkün Apple Maps uygulaması sayesinde. Hatta sadece yön bulmak için değil Maps Earth 3d sayesinde dünyanın herhangi bir yerini 3 boyutlu görsellerle keşfetmek mümkün.  Bu uygulama sayesinde hayatımızı kolaylaştıran Apple boş durmamış bu uygulamasına yeni bir özellik eklemiş Apple Maps Connect.

Günümüzde haritaların sürekli olarak güncellendiği bilinmektedir. Bundan dolayı Apple Maps Connect uygulamasını sürekli olarak güncel tutmak önemli olmaktadır.

Apple Maps Connect Nedir?

Apple maps connect, apple’ın harita uygulamasında işletme ekleme özelliği olarak tanımlanabilir. İnsanlar harita uygulamalarında da arama yapmakta aradıkları yerleri harita üzerinden bulup en kısa yoldan uygulama üzerinden ulaşmaya çalışmaktadır. Maps Connect sayesinde bizde işletmemizi uygulamaya ekleyerek işletmemizi görünür hale getirerek bir adım öne geçebiliriz. Örneğin haritalar üzerinde eczane arayan biri kendine en yakın eczaneyi bulabilmektedir, eğer biz Apple Maps Connect uygulaması ile kendi eczanemizin isim, adres, telefon ve hatta resim yükleyerek girişini yaparsak eczane arayan birinin karşısına ilk bizim işletmemiz çıkacak ve bu anlamda rakiplerimizin önüne geçmiş olacağız.

İşletme Ekleme Nasıl Yapılır?

Apple Maps Connect üzerinde işletme ekleyebilmek için öncelikle bir Apple kimliği gerekiyor. Apple kimliğimiz yok ise mail adresi ile Apple Store üzerinden yeni bir Apple kimliği alabilirsiniz. Apple kimliği aldıktan sonra haritalar uygulamasına açarak seçenekler bölümünden “yer ekle” sekmesinden işletmemizin konusunu, adres bilgileri ile bizden istenilen diğer tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra devam eden adımları tamamlayıp işlemi sonlandırıyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Apple girmiş olduğumuz işletmemizi onaylatmak için sisteme kaydettiğimiz telefon numarası üzerinden bize ulaşılacak ve bir kod gönderilecek. Gönderilen bu kodu istenilen yere gömdükten sonra doğrulama işlemi tamamlanmış olacak.

Apple Maps Connect Kullanım Alanı ve Faydaları

Henüz tam anlamıyla hak ettiği önem fark edilmemiş olsa da Apple Maps Connect ilerleyen zamanlarda daha fazla firma ve işletme eklenmesi ile daha aktif hale gelecektir. Resmi Kurumlar, Kurumsal Firmalar ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin katılımıyla geniş bir veri tabanına sahip olacak ve kullanıcıların hizmetine sunulacaktır. Bu yeni mecrada şimdiden yer almak işletmemizin ulaşılabilirliği ve tanıtımı açısından büyük faydalar sağlayacaktır. Ayrıca bu hizmet için hiçbir bedel talep edilmiyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *