Lg Lm Serisi Televizyonlarda Türksat-4a Kanal Ayarları
18 Eyl, 2014 21:41 tarihinde eklendi

Lg Lm Serisi Televizyonlarda Türksat-4a Kanal Ayarları

Lg Lm Serisi Televizyonlarda Türksat-4a Kanal Ayarları

Büyük teknoloji devi ve üreticisi olan Lg tarafından 2013 yılında çok satan ve ses getiren kullanıcı dostu olan tv modeli olan lm ve aynı menüye sahip televizyonlarda kullanılan ayarları göreceksiniz. Yeni uydumuz olan türksat 4a için otomatik kanal tarama ve ayarlarını sizinle resimli olarak paylaşıyoruz. Sizde bu kurulumu adım adım uygulayın ve kanallarınıza ulaşın.

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-9

Kullandığımız akıllı mouse kumanda veya normal kumandanın üzerindeki Home/SMART tuşuna basarak menüye gidin ve menünün alt tarafındaki Ayarlar ikonun üzerine gelin ve kumandadan Ok tıklayın.

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a

Yeni açılıan menüden AYAR sekmesindeki başlığına gelerek en üstdeki Oto Ayarlama seçeneğini kumandadan Ok basarak açın.

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-1

Oto Ayarlama menüsünde Uydu seçin bu işlemlerde joyistik kumanda daha hızlı hareket etmenize olanak sağlar ama normal kumanda üzerinden de yön düğmelerini kullanabilirisiniz, sonra İleri butonuna tıklayın.

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-2

Önümüze çıkan menüden Yok seçeneğini seçiyoruz

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-3

Burada uydu ekli olmadığı için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok direk İleri butonuna tıklayın ve bir sonraki menüye geçin.

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-4

Yeni açılan sekmede şifreli kanalları kullanmıyorsanız Şifreli Programları Atla seçeneğini tıklayın ve tam bir arama için Ağ Arama seçeneğini seçin ve Başlat seçin

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-5

Yeni açılan menüde daha önceden ayarlamış olduğunuz uydu kanalları varlığına dair bir uyarı belirecektir ve silinmesi veya güncellenmesi için seçenekler çıkacaktır sizde önce Sil seçip daha sonra Başlat butonuna basıp ilerliyoruz.

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-6

Televizyonunuz kanal tarama işlemine başladı, bu biraz uzun sürebilir ben yaptığımda yaklaşık 30 dk kadar sürdü ve 340 adet kanal buldu, belki sizde daha çok veya az kanal bulabilir buda sinyal şiddetine göre değişiklik gösterecektir. Ekranda gördüğünüz gibi ilerleme devam eder ve sizde izleyebilirsiniz işiniz yoksa 😀

lg-lm-serisi-televizyonlarda-turksat-4a-7

Tebrikler başarı ile tarama işleminizi bitirdiniz ve Bitti butonuna basarak işlemi sonlandırın. Karşıma Ayarlar ana menüsü çıkacaktır ve sağ üst köşesindeki X işaretinden menüyü kapatıyoruz. Lg lm serisi televizyonunuz oto kanal taraması işlemini yapmış olarak kullanıma hazırdır. Bir problem ile karşılaşırsanız 444 65 43 numaralı telefondan Lg teknik destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *