Dört Etkili Veri Kurtarma Seçeneği
15 Ağu, 2015 23:52 tarihinde eklendi

Dört Etkili Veri Kurtarma Seçeneği

Dört Etkili Veri Kurtarma Seçeneği

Kişisel bilgisayarınızın çökmesi çoğu insanın başına gelen talihsiz bir deneyimdir. Yeri doldurulamaz dosyalar, e-postalar, resimler, videolar ve diğer kişisel diğer bilgilerin kaybolması umutsuz duygulara yol açmakta ve geri getirilemeyeceğine kesin gözle bakılmakta. Ama öyle değildir. Bazı programlar verilerin geri getirilmesine yardımcı olabilir. Aşağıdaki 4 adımı uygulayarak dosyalarınızı geri getirmeyi deneyebiliriz.

  1. Diğer Donanım Bileşenlerini Kontrol Edin
  2. Sistem Dosyalarını Onarın
  3. Veri Kurtarma Yazılımları
  4. Profesyonel Veri Kurtarma Hizmetleri

Diğer Donanım Bileşenlerini Kontrol Edin:

Bazen bilgisayarda dosyaları geri getirme çabasına hiç gerek yoktur. Sabit disk çöktü gibi görünüyor olsa da başka bir bileşende sorun olabilir. Örneğin, ana kart veya güç kaynağı arızalı olabilir. Bunun için başka yerlere bakmadan önce bu donanımları kontrol etmek daha mantıklıdır. Sorunu bir bilgisayar teknisyeni bir bakışta anlayabilir.

Sistem Dosyalarını Onarın:

Bilgisayar hala çalışmazsa, bu durumda bilgisayardaki verileri kurtarmak için sistem dosyalarının onarılması veya değiştirilmesi gerekli olabilir Bunu yapmak için, bir işletim sistemi diski yerleştirin ve yönergeleri izleyin. Onarma konusunda şüpheleriniz varsa bir bilgisayar uzmanına bilgisayarınızı emanet edin.:)

Veri Kurtarma Yazılımları:

Yukarıdaki çareler işe yaramadıysa veri kurtarma diski size yardımcı olabilir. Veri kurtarmak için yazılmış çok iyi programlar online ortamdan veya bilgisayar mağazalarında edinilebilir.

Profesyonel Veri Kurtarma Hizmetleri:

Bilgisayar veri kurtarma konusunda uzman şirketler bulunmaktadır. Onların veri kurtarma adına geliştirmiş olduğu sistemler vardır. Bu hizmetler biraz tuzlu olabilir ama verdiğiniz paraya emin olun değecektir. Veri kurtarma şirketlerine yangın, sel gibi kurtarılması zor durumlarda başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bilgisayar donanımlarında meydana gelecek kısa süreli bir arıza da veri kaybına sebep olur. Bu kayıplar donanımda meydana gelen şiddete bağlı olarak değişir. Ama en ağır kazalarda bile veri kurtarımı mümkün olabilir

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *