Google Haritalar‘da Keşfedilen 10 İlginç Yer
8 Eki, 2019 14:38 tarihinde eklendi

Google Haritalar‘da Keşfedilen 10 İlginç Yer

Google Haritalar‘da Keşfedilen 10 İlginç Yer

Google Haritaları bilmeyenimiz yoktur. Kimi zaman Dünyada ’ki yeni yerleri görmek, kimi zamanda bilmediğimiz bir adresi bulmak için mutlaka kullanmışızdır. 2015-2016 yılında gelen Google Street View özelliği ile de istediğimiz şehrin sokaklarında özgürce dolaşmaya başlamıştık. Peki Google haritalarda herkesin ilgisini çeken ve birçoğu tesadüf olarak bulunan yerleri merak ettiniz mi ve araştırmak için bir adım attınız mı? Sizler için Google Haritalar ‘da keşfedilen 10 ilginç yeri derledik. İsterseniz başlıklarda verdiğimiz konumları Google haritaları açıp girebilir siz de bu yerleri inceleyebilirsiniz.

  • Gizemli üçgen (37.628119, -116.848450)

Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde bulunan bu görüntü çölün ortalarında kalıyor. Neredeyse kusursuz bir eşkenar üçgen içinde iç içe küçülen beş daire bulunuyor. Küçük bir kısım bunların uzaylılar tarafından yapıldığına inanıyor. Ama büyük çoğunluk Amerika Birleşik Devletleri‘nin burayı askeri faaliyetler için kullandığını söylüyor.

  • Barringer Meteor Krateri (35.027185, -111.022388)

Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona’da bir ilçesi olan Coconino Kontluğunda çekişmiş bu görüntü bilinen en büyük meteor kraterlerinden biri. Çapı yaklaşık 250 km kadar uzanan ve derinliği de 14 km kadar olan bu krater tahmini olarak 24000yaşında. Bu krater turistlerin de bir hayli dikkatini çekiyor. Dünyada buna benzer onlarca krater var.

  • TheBadlandsGuardian (50°00’38.2″N 110°06’48.3″W)

Bilinen bu görüntü Kanada’nın Alberta eyaletinin güneydoğu köşesindeki Medicine Hat yakınında bulunan jeomorfolojik bir özelliktir. Havadan bakıldığında, doğrudan batıya bakan, tam bir Yerli tipi başlık takan burnu ve gözleri net bir biçimde belli olan bir insan kafasını andırdığı söylenir. Google haritalar sayesinde keşfedilmiş bu yer gerçekten ilgi uyandırıyor.

  • Gitar şeklinde yapılan Orman (-33.867886, -63.987)

PresidenteRoqueSáenzPeñaDepartment, Córdoba eyaleti, Arjantin’de tesadüfen bulunan bu orman yapımı gerekçesiyle oldukça ilgi çekiyor. Tamamen gitara benzetilerek yapılan bu orman rivayetlere göre bir adamın ölen eşi için bunu yaptığını söylüyor. 7bin ağaç ile yapılan bu orman gerçekten görüntüsüyle çok zarif duruyor.

  • Garip Yaratık (19°56’56.96″S 69°38’1.83″W)

Şili’nin Huara şehrinin Tarabaca bölgesinde bulunan bu akıl almaz görüntü de Google haritalarda bulunmuştur. Gözleri, ağzı, vücudu ile insan şekline benzeyen bu görüntü sanki bizlere gülerek el sallıyor. Kafasının etrafında bulunan çizgileri kimse bir şeye benzetemiyor. Buradaki yerde ne olduğu büyük bir merak konusu olarak kalmıştır.

  • Su kaynağı (525049, -110.83819)

TetonCounty, Wyoming, Wyoming 82190, Amerika Birleşik Devletleri konumunda bulunup görüntüsüyle dikkat çeken bir doğal su kaynağıdır. Türkiye’deki Pamukkale travertenlerine benzemektedir. Ziyaretçi olarak pek çok turistin geldiği bu yerde sıcak su kaynağı bulunmaktadır. Doğal güzellikleriyle ön planda olsa da bu suda hiçbir canlı yaşamamaktadır.

  • Batmış bir geminin üzerinde oluşan ağaçlar (-33.836379, 151.080506)

537J+C6 Sydney Olympic Park, Yeni Güney Galler, Avustralya’da fark edilen bu görüntü doğanın ne kadar güçlü ve yenilmez olduğunu bizlere bir daha gösteriyor. Batmış bir geminin üzerinde küçük bir yaşam alanı oluşmuş. Bu geminin ne zaman ve nasıl battığı bilinmiyor. Ama bilinen tek bir şey var doğa kendisinin olanı bir gün geri alıyor.

  • Jesus Loves You ( 43.645074, -115.993081)

J2W4+4Q Boise, Idaho, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bu görüntü kimin tarafından yapıldığı bilinmiyor. “Jesus loves you” yani İsa seni seviyor anlamını taşımaktadır. Hristiyan toplumlarda Jesus Hz. İsa peygamber olarak geçmektedir. Yani cümle dinsel bir ifade içermektedir.

  • Svastika yani Gamalı haç şeklinde bina (32°40’34.19″N 117° 9’27.58″W)

Coronado, Kaliforniya 92118, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bu Svastika şeklindeki ev bir tesadüf sonucu fark edilmiştir. Svastika 2. Dünya Savaşında Nazi Almanya’sının kullandığı bayrak yani semboldür. Dünyanın çoğu ülkesinde bu sembol yasaklanmıştır. Bu ev fark edildikten sonra yıkıldı mı merak konusu.

10-“Come Downtown and Play” (35.141533, -90.052695)

Memphis, Tennessee 38103, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan başka bir yazı daha. Türkçesi şehir merkezine gel ve oynadır. Şu anda bu yazıyı Google Haritalarda bulamazsınız. Çünkü yazıyı Google haritalar kapatmıştır. Kimin tarafından yazılmadığı bilinmemektedir. Çoğu insan şehir merkezinde yasadışı bir oyun oynatıldığını tahmin etmektedir. Bulunmamak için de böyle bir şey yapıldığına inanmaktadır. Ayrıca yeni insanlar bulmak için de bu yere insanları bir şekilde çekerek yeni üyeler kattıkları söylenmektedir.

Bu yazımızda sizler için derlediğimiz Google Haritalarda keşfedilen 10 farklı yere baktık. Google haritalarda bunun gibi onlarca olay var. Daha şekillerinin ve anlamlarının ne olduğu belirsiz yerler var. Bunlara inanan kişi sayısı oldukça fazla olarak bilinmektedir. Fakat bazı insanlar da sadece merak uyandırıp Google haritalara bakılması için bunu Google’ın yaptığını iddia etmekte. Biz farkında olmadan Google istediği gibi resim ekleyip çıkartabildiği için bu teoriyi de oldukça güçlü kılıyor. Belki de birçok fotoğraf Google çalışanları tarafından bize yapılmış ufak bir şakadır. Çünkü Google’da olan birçok fotoğraf gerçek hayatta bulunamamaktadır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *