Bütün Kişilerinizi Hotmail’den Gmail’e Taşıma
6 Eyl, 2014 22:21 tarihinde eklendi

Bütün Kişilerinizi Hotmail’den Gmail’e Taşıma

Bütün Kişilerinizi Hotmail’den Gmail’e Taşıma

Google bir çok konuda verdiği ücretsiz hizmetler ile Hotmail ( Outlook ) yani Microsoft’un her zaman önünde oldu. Son dönemlerde açık ara önde olan Google ise eski Hotmail yeni Outlook kullanıcılarının da ilgi odağı olmaya başladı. Bir değişle Hotmail’den yaprak dökümü başladı ve devam ediyor bu taşınma sırasında en sıkıntı iş ise kişilerinizi Outlook’tan yeni Gmail hesabınıza taşımak olacaktır. Bu taşıma işlemine başlamadan önce Outlook adres defteri ile Outlook kişileri arasındaki farkı anlamanız yararlı olacaktır. Bu iki servisi de Outlook’un parçasıdır ve adres defterleri gibi farklı adres listelerinin bir derlemesidir. Yalnızca kişiler, Outlook’tan doğrudan Google Gmail’e taşınabilir.

Hotmail hesabınıza https://mail.live.com adresinden oturum açın. Giriş işlemi tamamlandıktan sonra sol üst köşedeki çentiği tıklayın.

kisilerinizi-google-gmailden-outlooka-alma-2

Açılan menüden kırmızı ile gösterdiğim Kişiler menüsü tıklayın.

kisilerinizi-google-gmailden-outlooka-alma-kisiler

Açılan kişiler menüsünde sol tarafta outlook hesabınızda ekli olan kişiler bulunmaktadır. Sağ tarafta ise Skype’ta bulduğumuz kişiler, Kişi listenize kişi ekleme ve en altta ise Kişileri alın sekmesi bulunmaktadır. Üst menüde Yönet sekmesinin yanındaki çentiği tıklıyoruz ve açılan pencereden. Outlook.com ve diğer hizmetler için dışarı aktar tıklıyoruz ve OutlookContacts.cvs dosyası otomatikman inmeye başlıyor.

butun-kisilerinizi-outlooktan-gmaile-tasima-1

Sonra gmail hesabımıza giriş yapıyoruz veya halen hesabımız yoksa gmail giriş sayfası rehberini inceleyip uyguluyoruz. Hesabımıza giriş yaptıkdan sonra sol menü üst tarafından Gmail yazan yerden Rehber tıklıyoruz.

butun-kisilerinizi-outlooktan-gmaile-tasima (2)

Açılan rehber menüsünde Daha Fazlası tıklayıp açılan sekmeden İçe Aktarı seçiyoruz.

butun-kisilerinizi-outlooktan-gmaile-tasima (3)

Karşımıza kişileri içe aktar menüsü çıkıyor bu arada outlook, outlook express, yahoo! Mail, hotmail, eudora ve diğer uygulamalardan csv dosyalarını içe aktarmayı destekleyen bir dosya yönetici si çıkıyor unutmayın ki apple adres defteri gibi uygulamalar için vcard dosyaları kullanmanız gereklidir. Dosya Seç tıklayıp daha önce Outlook.com adresinden indirdiğimiz OutlookContacts.cvs dosyasını seçip İçe Aktarı tıklıyoruz.

butun-kisilerinizi-outlooktan-gmaile-tasima (4)

Ve yükleme işleminden sonra altdaki sayfayı görünce işleminiz bitmiş oluyor. Lütfen sitemizden bulunana rehberlerden daha çok kişinin faydalanması için kişisel sosyal hesaplarınızda paylaşın.

butun-kisilerinizi-outlooktan-gmaile-tasima (5)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *