Gmail ile Outlook’u Nasıl Eşitlersiniz?
16 Kas, 2018 13:27 tarihinde eklendi

Gmail ile Outlook’u Nasıl Eşitlersiniz?

Gmail ile Outlook’u Nasıl Eşitlersiniz?

Windows veya Mac bilgisayarında Outlook 2016 masaüstü uygulamanızda Gmail e-postalarını nasıl alacağınızı öğretir. Bilgisayarınızda Outlook yüklü değilse, ilk önce bilgisayarınızda Microsoft Office 365 satın almanız ve yüklemeniz gerekir.

Gmail’i Açın

Bilgisayarınızın web tarayıcısında https://www.gmail.com/ adresine gidin. Gmail hesabınıza giriş yapmadıysanız, devam etmeden önce e-posta adresinizi ve şifrenizi girin. Yanlış hesaba giriş yapmışsanız, hesabın profilin sağındaki sayfanın sağ üst köşesinde, Hesap ekle’yi tıklayıp hesabın e-posta adresini ve şifresini girerek farklı bir Gmail hesabına geçebilirsiniz.

“Ayarlar” Seçeneğini Tıklayın

Bu Seçeneği Sayfanın Sağ Üst Tarafında Bulabilirsiniz. Tıklandığında Bir Açılır Menünün Görünmesi İstenir.

Ayarlar’a Tıklayın

Bu, açılır menünün ortasında. Bunu yapmak Ayarlar sayfasını açar. Yönlendirme ve POP / IMAP sekmesini tıklayın. Ayarlar sayfasının en üstünde.

“IMAP’yi Etkinleştir” Kutusunu İşaretleyin

Bu kutu, Ayarlar sayfasının “IMAP Erişimi” bölümünde. Bu kutu zaten kontrol edilmiş olabilir. Öyleyse, bu makalenin iki adımlı doğrulama bölümünü etkinleştirin.

Değişiklikleri Kaydet Tıklayın

Sayfanın alt kısmında gri bir düğme var. Bunu yapmak, gelen kutunuzun e-postalarının daha sonra Outlook’ta görünmesine olanak tanıyan Gmail gelen kutunuz için IMAP özelliğini etkinleştirir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *