Bitcoin, Rusya’da Yasal Olacak
8 Ara, 2017 2:13 tarihinde eklendi

Bitcoin, Rusya’da Yasal Olacak

Bitcoin, Rusya’da Yasal Olacak

Devlet mevzuat üzerinde çalışırken Moiseev, Bitcoin ve diğer kripto paralarının alım satımının yasalaştırılacağını vurguladı. Bu yeni yasanın yürürlüğe girmesinin ne kadar süreceği belli olmasa da uzmanlar birkaç ay süreceğine inanıyor. Rusya maliye bakanı yardımcısı Aleksey Moiseev, açık bir şekilde, çoğunlukla idari para cezası olacak ancak birisinin şifreleme işlemini bozana ağır ceza verilecek. Moiseev, vergi ödemekten kaçınmak için piramit şemaları veya şifreli para birimleri oluşturanlara cezai yaptırımlar uygulanacağını doğruladı.

Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in dijital para birimlerini Ekim ayında kınamasına rağmen, hükümete Temmuz 2018’e kadar Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ICO’lar ve maden ticareti düzenlemelerini ve gerekli kanunları çıkarmasnı emretti. Bildiğiniz üzere Rusya CryptoRuble’yi geliştiriyor. Ayrıca , ülkedeki oy sistemleri için Blockchain teknolojisinin kullanılma ihtimalini test etme planları da var.

Rus, Bitcoin ticareti ve diğer kripto para birimleri hakkındaki mevzuat üzerine çalışırken, madenciliğin yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin cezalandırılabileceği ihtimali görülüyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *