Sahte Bittrex Sitelerine Dikkat
12 Ara, 2017 22:41 tarihinde eklendi

Sahte Bittrex Sitelerine Dikkat

Sahte Bittrex Sitelerine Dikkat

Dolandırıcılar her zaman olduğu gibi işbaşında koin piyasasının en büyük borsalarından biri olan Bittrex sitesinde sürekli login postaları alıyorsunuz ve bunlara tıklayıp giriş yapıyorsunuz. Bağzen size fake email atma ihtimalini göz önünde bulundurmayın. Bazı genç arkadaşlar bu konuda dikkatli olmuyor ve hackerlar bittrex’i bozmaya ve soğutmaya çalışıyorlar.

sahte bittrex sitelerine dikkat

Yukarıdaki maili yarım saat önce aldım, bu tür bir postanın, bilgisayar korsanların sizin siteye giriş için kullandığını kullanıcı adı ve şifrenize erişim erişim sağlamak için yolu olduğunu söylemek isterim link tıklayınca bir site açılıyor ve aşağıdaki gibi

Sahte site

Gerçek site

yukarıdaki resimlerde neredeyse birbirine benzeyen gerçek ve sahte site arasındaki farkı açıkça görebiliyorsunuz. Ancak size posta göndererek size link gönderebilir ve verilen linkten giriş yapmanızı bekleyecek ve daha sonra 2FA etkinleştirmişseniz size 2FA’yi kaldırmak için tekrar e-posta gönderecekler. Kabul etmezseniz sorun yok ama 2FA kullanımıyorsanız emin olun sıkıntı büyük artık sizi hack yapabilecekler. Yani bu tarz dijital ortamlarda güvenlik sınırız ne kadar uğraştırıcı olsa da artırmanız yönünde olacaktır.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *