Bittrex Koin Borsasında Stop Loss Nasıl Kullanılır?
7 Ara, 2017 22:44 tarihinde eklendi

Bittrex Koin Borsasında Stop Loss Nasıl Kullanılır?

Bittrex Koin Borsasında Stop Loss Nasıl Kullanılır?

Bittrex hepimizin bildiği üzere 2 büyük dijital para borsasından biri,en çok bitcoin hacmine sahip bir borsa ve onlarca alt koinin alım satımına olanak sağlıyor. Koin alım satım işlemlerinde ise kar tabi hepimizin düşüncesi ama bazende istenmenyen veya beklenmeyen durumlar yaşana biliyor bunların önüne geçmek için ise Stop Loss özelliğinin nasıl kullanacağınızı anlatacağım.

Bittrex’te şartlı satma emri nasıl kullanılır. Bittrex’deki koşullu siparişleriniz alım fiyatınızı belirlediğiniz koin fiyatına ulaşmasından sonra sistem direk alım yapıyor. Bu siparişler, fiyatın belirlediğiniz şartında altında bir değere inerse zarar etmeye başlarsınız bunu engellemek için alım yaptıktan sonra yeni belirleyeceğiniz bir değerin altına düşerse hemen satış yap emri verebilirsiniz. Sizde eminim ki herkes gibi ücretli veya ücretsiz telegram gruplarını takip ediyorsunuz. Bu gruplardan tüyolar geliyor örnek bir adet gösterecek olursak.

NMR / BTC 
BUY : 0.0016
SEL : TARGET 1 : 0.0019, TARGET 2 : 0.0024, TARGET 3 : 0.0032
STOP LOSS : 0.00126

Burada NMR koin adı veya kısaltması BTC cinsinden alım yapanız gerektiğini söyler.

BUY : Alım yapmanız gereken değer

SEL : Satış değeriniz Target 1 : 1. adım Target 2 : 2. adım Target 3 : 3. adım satış adımı.

STOP LOSS : İse buradaki kilit nokta 0,0016 alım yaptınız ve koin 0,00126 düştü bekleme sat uyarısıdır. Bunu birde aşağıdaki resimleri takip ederek nasıl uygulayacağımızı görelim.

Sağdaki sel sayfasında 1. Limit tıklıyoruz ve açılan pencereden 2. Conditional tıklıyoruz.
Bittrex Koin Borsasında Stop Los Nasıl Kullanılır?

 

1. Greater Than Or Equal To (Take Profit)

Paranızın değerini belirli bir değere ulaştıktan sonra satmak için eşit veya daha büyük bir koşulu kullanabilirsiniz.  Siparişiniz sipariş görünmüyorsa, direniş yaratmaması için her zaman bu şekilde ilerlemelisiniz, böylece yeni yatırımcıları mevcut fiyata çekme şansınız olacaktır.

2. Less Than Or Equal To (Stop Loss)

Stop Loss özelliğini kullanmak istiyorsan 2. seçiyoruz ve 3. ve 4. ile işaretli yerleri az veya eşit şartlı kullanarak konizi satmak için uygun minimum fiyatı yazıyoruz.

3. Koninizi satmak istediğiniz koşullu değerini girin ve fiyat bu değere ulaştığında, satış siparişiniz sipariş defterinize eklenecektir.

4. Koin satış değerini kopyala-yapıştır yapın ve  satmak istediğiniz fiyat aynı olmalı.

Bittrex Koin Borsasında Stop Los Nasıl Kullanılır?

Bu özellik sayesinde en azından kar etmek için kalktığınız alım işine zarın neresinden dönülürse kardır mantığını otomatik olarak işlemiş olduk umarım faydalı olmuştur yapamaz iseniz yorum kısmına yazın yardımcı olmaya çalışalım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *