Gmail Sekmeleri ve Kullanımı
22 Şub, 2016 21:20 tarihinde eklendi

Gmail Sekmeleri ve Kullanımı

Gmail Sekmeleri ve Kullanımı

Gmail sekmeleri ve kullanımı, Gmail sekmeleri ne işe yarar, Gmail bilindiği üzere dünyanın en çok kullanılan mail uygulaması. Durum böyle olunca bize sağladığı avantajlar oldukça fazla oluyor. Bu yazımız da Gmail’in tüm özelliklerini ve Gmail kullanımı konusunda ki tüm püf noktaları sizlerle paylaşmak istedik. Unutmadan hala Gmail hesabına sahip değilseniz Gmail kaydolma yazımızdan kolaylıkla Gmail’e kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşte tüm özellikleriyle Gmail kullanımı ve maddeler halinde sol menüde bulunan Gmail sekmelerinin detaylı anlatımı;

Gelen Kutusu

Gmail de bulunan gelen kutusu özelliği sayesinde dışarıdan size gönderilmiş tüm mailleri kontrol edebilirsiniz. Bunların içinden istediklerinizi silebilir, arşivleyebilir ya da yıldız işareti koyarak kolayca ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Gmail bu özellikleriyle gerçekten profesyonel kullanım için oluşturulmuş şuan dünya da bulunan en çok özelliğe sahip mail platformu diyebiliriz. Ayrıca gelen maillerin adreslerine göre yeni sekmeler oluşturarak ayrı sekmelerden kolaylıkla erişebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Facebook sekmesi oluşturdunuz ve facebook.com adresinden gelen tüm mailleri o sekmeye bağladınız. Artık Facebook sekmesinden kolaylıkla bu mailleri gelen kutusunda bulunan binlerce mail arasından aramadan ulaşabilirsiniz.

Yıldızlı

Gmail, gelen kutusu sekmesinden yıldızlı olarak işaretlediğiniz maillerinize sonradan kolayca ulaşabilmeniz için oluşturulmuş Gmail’in bizce en önemli özelliği olan yıldızlı mailleri barındıran sekmedir. Diyelim biri size mail gönderdi fakat cevaplamak için vakte ihtiyacınız var bu vakit geçene kadar diğer maillerin arasında bulunası zor olmaması için yıldız koyduktan sonra Gmail yıldızlı sekmesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Gönderilmiş Postalar

Gmail, gönderilmiş postalar sekmesi sayesinde Gmail üzerinden gönderdiğiniz maillere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu özellik sayesinde Gmail size mailin gidip gitmediğini kontrol etmeniz için bir avantaj sağlamıştır.

Taslaklar

Gmail üzerinden bir mail yazarken aniden bir işiniz çıkar ya da bazı dosyalarınızın eksik olduğunu hissederseniz. İmdadınıza Gmail taslaklar sekmesi yetişir. Bu sekme sayesinde göndermeden önce hazırlamış olduğunuz maili kapatmak zorunda kalsanız bile taslaklar sekmesine kayıt olarak sizin için sonradan dönüş yapabileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz taslak mailler barındırılır.

Spam

Gmail üzerinden tanımlanmış bazı spam gönderen mail adresleri tespit edilmiştir. Gmail bu spam maillerden sizi koruyarak güvenliğinizi en yüksek seviyeye çıkartmayı hedeflemiştir. Böylece maillerde bulunan virüslerin bilgisayarına bulaşmaması ve ya sizinle ilgisi olmayan reklamları engellemiş olarak gelen kutunuzun çöplük olmasını engeller.

Çöp Kutusu

Gmail de bulunan çöp kutusu sekmesi sayesinde Gmail platformunda bulunan sildiğiniz maillere tekrar dönüş yapabilirsiniz. Çöp kutusundan da silerseniz mailleriniz tamamen yok olur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *