Tatil Yerleri İncelemeleri; Turgutreis
6 Ağu, 2015 12:01 tarihinde eklendi

Tatil Yerleri İncelemeleri; Turgutreis

Tatil Yerleri İncelemeleri; Turgutreis

Turgutreis, Bodrum yarımadası içerisinde yer alan en gözde mekanlardan biridir. Bodrum\’un en uç kesiminde yer alır ve karşısında var olan Yunan adaları ile bir ahenk içerisinde sizlere, süper bir görüntü sunar. Sahip olduğu genel yapısı ile de oldukça farklıdır ki bu yazımız da sizlere biraz bu yapıdan bahsetmeye çalışacağız.

Turgutreis, ilk girişte büyük bir yokuşun başında sizleri karşılar. Tüm beyaz evleri ile yarattığı görüntü, hemen görüntünün bitiminde başlayan ve ucu görülmeyen denizi, bir çok irili ufaklı adası ile, ufak bir heyecan yaşamanıza neden olur. İçerisine doğru girdiğiniz de; merkezde oldukça güzel bir meydan, çeşitli kafeteryalar, bir çok tur teknesi yan yana dizilmiş olarak sizleri karşılar. Şehrin, gürültüsü, boğucu yapısı; yüzlerce çok katlı bina olmadan oldukça huzur verici bir şekilde burada tatil yaparsınız. Üstelik, şehir içerisinde bir çok uygun bütçeli tatil yerleri de bulunmaktadır. Bu ufak ve oldukça sıcak tatil yerleri sayesinde, bütçeniz her ne olursa olsun; rahat, kaliteli bir tatil yapmanız mümkün durumda olur. Plajı da mavi bayraklı olan Turgutreis, bu konuda da ön plandadır.

Halk plajı, oldukça uzun ve çeşitli aşamalardan oluşur. Tertemiz denizi, incecik kumları ile; tüm gün, orada uzanmak ve suyun tadını çıkarmak istersiniz. Akşam ise, güzel bir deniz kenarı restorantında balık yemenin tadını çıkarabilir, daha önce yaşamadığınız güzellikte bir tatil yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *