Diyet Yapanlar İçin Ara Öğün Tavsiyesi
15 Ağu, 2015 13:06 tarihinde eklendi

Diyet Yapanlar İçin Ara Öğün Tavsiyesi

Diyet Yapanlar İçin Ara Öğün Tavsiyesi

Güzel kalorisiz ve yağ yakımını hızlandırıcı şeker ihtiyacını karşılayıcı bir ara öğüne ne dersiniz. ❤❤

  • Minik 1.5 dilim Ananas
  • Light yogurt 2 tatlı kaşığı
  • 1 Çay kaşığı tarçın

Ayrıca yoğurdun suyunu asla dökmeyin en gerekli yeri orası ve Göbek yağlarını eritir.  Tüp miğde ameliyatı olmuşlar için ise Püre halinde püre Döneminde 1. Aydan sonra ise çiğnenerek yenebilir. Ananasın faydalarını sorarsanız sadece ananasta bulunan. Enzimler yağ yakımını hızlandırı spor ve yürüyüşten yarım saat önce yerseniz süper olur.

Kemik Sağlığı : Ananasta bol miktarda bulunan manganez minerali kalsiyum, çinko ve bakırla birlikte kemik sağlığı açısından en önemli elementler arasında yer alıyor. Ananas bu özelliğiyle kemik dokusunun içinde anormal derecede boşluklar oluşmasına neden olan osteoporoz tedavisinde tüketilmesi önerilen meyveler arasında il sıralarda. Manganez aynı zamanda bademcik iltihabı, selenyum zehirlenmesi, kanserden korunma, yüksek kolesterol ve karaciğerin temizlenmesinde öne çıkan bir element.

Kilo Verme : Ananasta bulunan ve protein sindirimine yardımcı olan bromelain enzimi yağların sindirimi sırasında kullanılan lipaz enzimi ile birlikte çalışarak gıdalar yoluyla alınan yağın vücutta birikmesini önlüyor. Purdue Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmaya göre yağların yakılmasını hızlandıran ananas aynı zamanda iştahı azaltarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Tüm bunların yanı sıra 100 gram ananasın sadece 50 kalori olduğu düşünülürse, diyet yaparken kalorisi az ve besin değeri yüksek bir atıştırmalık olarak tüketilebilir.

Sindirim : Proteinin vücut tarafından sindirilmesinde kullanılan enzimleri içermesi bir yana ananas aynı zamanda sindirim için kritik önem taşıyan besin lifi bakımından da zengin meyveler arasındadır. Ananasta bulunan lif bağırsaklardaki suyu toplayarak sindirimi yavaşlatır. Bu sayede gıdalardan alınan vitamin ve minerallerin vücut tarafından daha çok emilmesine yardımcı olur. Ayrıca bağırsaklardaki suyla birlikte yumuşayan dışkı vücuttan daha kolay atılır. Bu nedenle sık sık kabızlık sorunu yaşıyorsanız daha çok ananas yiyerek daha kolay tuvalete çıkabilirsiniz. Lifli besinler yazımızda yüksek oranda lif içeren yiyeceklerin listesini bulabilirsiniz.

Tansiyon : Yeterli miktarda (günlük önerilen miktar 4700 mg) potasyum almak kan basıncının (tansiyon) dengelenmesini sağlar. Ananas içerdiği potasyum ile (1 meyvede 986 mg) yüksek tansiyonun düşürülmesine ve kontrol altında tutulmasına yardımcı olabilir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *