Siz Karar Verin Mac Vs Pc
13 Ağu, 2015 12:34 tarihinde eklendi

Siz Karar Verin Mac Vs Pc

Siz Karar Verin Mac Vs Pc

MAC ile PC arasında halen bir çekişme var mı? Şimdi iki sistemin pozitif ve negatif yönlerini ele alalım.

MAC

  • Temel olarak MAC hayatınıza PC gibi girmiştir. Ama MAC işletim sistemi ve çalışma şekli PC ye göre farklıdır ve PC kullanan biri için zordur. Fakat bir kere alışırsanız kullanıcı için değişmez bir hal alıyor. MAC in en büyük avantajı tüm yazılım ve donanımları aynı şirket tarafından geliştirilmiş olmasıdır. Üçüncü kişiler yoktur. Bu yüzden sistem oldukça güvenlidir.
  • Ama ne yazık ki Mac için çok büyük bir dezavantaj vardır. Bir mac için ödediğimiz para ile kendimize çok iyi bir PC alabiliriz. Dezavantaj pahalı olmasıdır.
  • Ama ne yazık ki Mac için ayrı bir dezavantajı, bir Mac için ödüyoruz miktarını kendiniz iş yok çok iyi bir PC elde edebilir, çok pahalı olmasıdır.

PC

  • Geleneksel PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar günümüzün en çok kullanılır ve çok popülerdir. PC ev kullanıcıları pazarının %90 ını işgal etmektedir. PC’nin en önemli avantajı özelleştirilebilir olmasıdır. Örneğin daha hızlı çalışmasını istiyorsanız artı RAM ekleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi depolamak için sabit diski artırırız yeni oyunları oynamak için grafik kartını yükseltebilirsiniz.
  • Bence bir PC sahibi için en büyük dezavantaj yapı içine çok farklı üreticileri ürünlerini ekleyerek, uyumlu çalıştığını yada neyin doğru yada yanlış gittiğini anlayamazsınız.

Sonuç

  • Dürüst olmak gerekirse benim görüşüm PC bir adım önde. Daha az maliyet ile çok iyi bir PC almak önemlidir. PC ile neredeyse her şeyi yapabilirsiniz çünkü piyasadaki birçok programı destekler.
  • MAC profesyonellik gerektirir. Bir tasarımcı veya kodlayıcı iseniz sizin için güzel araçları vardır. Tabi ki bunlar küçük avantajlar çünkü bu araçların benzeri pek çok yazılımı PC için bulmak mümkün.
  • Önümüzdeki uzun yıllar MAC sisteminin PC’yi geçeceğini hatta yakalayacağını düşünmüyorum.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *