Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?
3 Oca, 2016 23:14 tarihinde eklendi

Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?

Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?

Kurye Hizmeti Nedir?

Toplu dağıtım işlemlerinin genel adıdır. Kurye şirketleri, özellikle dosya tipi adı verilen dergi, gazete, bülten, fatura, davetiye, mağaza kartları, banka kartları gibi gönderilerinin dağıtımında uzmanlaşmıştır.

Kurye Şirketi Nasıl Kurulur

Toplu dağıtım hizmeti kargodan biraz daha farklıdır. Bu farklılıklar şu şekilde özetlenebilir:

 1. Toplu dağıtım firmaları bireysel müşterilere hizmet vermezler. Bu firmalardan tek bir dosyayı gönderme şansınız yoktur. Kuralları gereği bu şekilde işleyişe sahiptirler. Kargolar bireysel de çalışır. Gönderilen ürünün sayısı çok önemli değildir. kurye firmaları yaygın olarak kurumsal firmalarla çalışır.
 2. Kurye firmaları yüksek adetli dağıtım hizmeti verirler. Yani bir dağıtımda ve teslimattaki ürün sayısı kargoya göre çok daha fazladır. Ancak ebat olarak kargolar daha büyük eşyaları da taşıyabilirler.
 3. Kurye firmalarının sunduğu hizmetteki birim fiyat, kargo gönderine göre çok daha düşüktür. Kargo şirketlerinin dağıtım adetleri azdır ve teslimat süresinde daha fazla hassaslık vardır. Bu da ücretlerini yükseltir. Kuryelerse bir günde bir iş yerine kilolar dolusu dosya bırakır. Ayrıca zamanlama sınırı kargolara göre daha geniş zaman dilimini kapsar.
 4. Kurye firmasının personeli günlük ortalama yüz gönderi teslim eder. Toplu dağıtım şirketlerinin personel maliyeti, kargo şirketlerine göre daha düşüktür. Kargoda bu anlamda daha farklı bir işleyiş vardır.
 5. Kargo şirketleri gönderileri ıslak imza ve kaşe karşılığı teslim ederken, toplu dağıtım firmalarında imzalı dağıtıma ek olarak kanıtlı dağıtım, posta kutusu dağıtım şekillerini kullanmaktadır.

Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?

Kurye şirketine yatırım yapmak isteyenlerin işlemlerine başlamadan önce bazı noktalara dikkat

Kurye Şirketi Nasıl Kurulur

etmelerinde fayda vardır. Bu önemli noktalar şu şekilde özetlenebilir:

 • Öncelikle yapacağınız işle ilgili bir tecrübeniz yoksa bilgi almak için detaylı bir araştırma yapın. Bu işin ihtiyaç olduğu alanlar nerelerdir, hangi firmalar nasıl çalışır, büyüme ve kar elde etmek durumu nedir, kafanızda taslak oluşturmaya çalışın.
 • Kurye işi kurmak için bir iş planı hazırlayın. Kimlere hitap edilecek, hangi firmalarla anlaşılabilir, bunu belirleyin.
 • Bazı kurumlar tarafından yapılmayan zararlı, kimyasal içerikli ürünler veya kolay bozulan ürünler gibi paketleri taşımayı da düşünebilirsiniz. Başlangıç için size avantaj sağlayabilir. Kurallara uyduğunuz sürece az kişinin yaptığı ileri yapmak her zaman daha fazla avantaj sağlar.
 • Taşımacılık ve teslimat işlemlerinin gerçekleşmesi için araç temin edin. Bunun için sermayenizi doğru kullanamaya ve detaylı araştırma yapmaya özen gösterin.
 • Tüm ruhsat ve izinleri almak için gerekli başvuruları yapın. Başvurular konusunda bilgi almak için kurumları netten araştırabilir ya da daha önce bu işi yapanlara danışabilirsiniz.

  Kurye Şirketi Nasıl Kurulur
 • Sigorta yaptırmak, iş güvenliği sağlamak ve işletmenizi her türlü tehlikeye karşı korumaya almak için önemli bir maddedir. Bir sigorta firması ile görüşerek taşınan ürünlerin nasıl sigortalanacağı konusunda da bilgi alabilirsiniz.
 • Ulaştırma ve teslimat işlemleri için gerekli ekibi oluşturun. Sürücüleri ve dağıtım kanallarında çalışacak insanları iyi seçin.
 • Kurumsal bir hat almak iletişim ve ulaşılabilir olmak şirketinizin imajınızı yükseltecektir. Ayrıca kurumsal çalışmaların daha kolay gerçekleşmesi için ve daha rahat iletişim sağlamak için hat önemlidir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *

Yapılan Yorumlar

 1. Carmella Brault

  Son 1 haftada yüzde 15’den fazla kazandıran Bitcoin, Türkiye’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK) tarafından onaylanmış kurumlar aracılığı ile, kurumlar tarafından kurulmuş halka açık borsalardan alım ve satımı yapılabilir.

  THODEX Türkiye’de BDDK tarafından onaylanmış, en çok kullanılan ve de en bilinen kripto para alımı ve satımı borsasıdır.

  Aşağıda verilen linkten sizin için oluşturulan referans kodu ile üye olarak binde 1 civarındaki komisyon oranlarıyla bitcoin ve diğer kripto paraların alış ve satışını yapabilirsiniz.

  Ücretsiz üye olduktan sonra iletişim veya destek kısmından alım satım ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.

  TÜRKİYE OFİS
  Ticari Ünvan: KOINEKS TEKNOLOJİ A.Ş.
  Adres: Merdivenköy Mh. Nida Kule Göztepe Sitesi Bora Sok. NO:1-3 K:16 D:58 Kadıköy/ İSTANBUL
  Vergi Dairesi: Erenköy V.D.
  Vergi No: 5740481101

  • access_time 1 Haz 2020, 16:01
  • Cevapla