SEO Uyumu Makale Yazım Teknikleri
21 Eki, 2015 21:30 tarihinde eklendi

SEO Uyumu Makale Yazım Teknikleri

SEO Uyumu Makale Yazım Teknikleri

Arama yapıldığında yazınızın üst sıralarda çıkması ve kullanıcılar tarafından da kolay ulaşılması çok önemlidir. Makalenin içeriğinin kullanıcılar için yararlı olması ve anahtar kelimelerin yerinde kullanılması da arama sonuçlarında üst sıralarda olmanızı kolaylaştırır.

Makalenizin üst sıralarda çıkmasın etkileyen bir diğer faktör ise makalenin başlığıdır. Yani başlığınızın seo uyumlu olması, arama sonuçlarını tamamen etkiler. Arama motorları kullanıcıların yaptığı aramalar doğrultusunda en uygun sonuçları sıralamak için yazı başlığınızı ve içerik gibi birçok faktörü inceler. Yazı başlıklarınızın da içeriği tanımlayan bir etken olduğunu unutmamalısınız.

SEO Uyumlu Başlıklar Nasıl Olmalıdır?             

Makale başlığı ve içeriğin uyumlu olması çok önemlidir. İçerikle uygun olmayan başlık kullanmak, kullanıcıların sitenizi terk etmesine ve bir daha bakmamasına sebep olabilir. SEO açısından bakarsak kullanıcıların sitenizde az zaman geçirmesi olumsuz bir durumdur ve eksi bir puan olarak yansır. Bu yüzden makale başlığınızı içeriğinize uygun bir başlık olarak seçmelisiniz. Başlık okunduğunda ziyaretçilerin içerikle ilgili bir fikir edinmeleri gereklidir ve önemlidir. Bu, ziyaretçilerin memnuniyetini de arttırır, aynı zamanda sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini de sağlar. Yazınızda bulunan anahtar kelimelerin, başlıkta da yer alması, seo uyumlu makaleler için çok önemlidir. İlgi uyandıran ve dikkat çeken bir başlık belirlenirse de daha kullanışlı içerikler elde edebilirsiniz ve ziyaret oranınız da artar.

Seo Uyumlu Makalelerde Alt Başlıklar Nasıl Olmalıdır?

Yazılarınızın dikkat çekmesi için içerikte kullanacağınız bazı ipucular vardır. Kullanacağınız altı başlıklar, liste cümleleri, soru şeklinde yazım stili de yazılarınızın hepsinin okunmasını sağlar. Yazınızın içinde kullandığınız alt başlıklar için de çeşitli seo uygulamaları yapmalısınız. Kullandığınız alt başlıklarda da kullandığınız anahtar kelimelerden birini kullanmanız da doğru olacaktır. Arama motorları web adreslerini ararken içinde bulunan kod yapısına göre H1, H2, H3 gibi başlık etiketlerini tararlar ve bu etiketlere daha fazla önem ve öncelik sağlar. “Seo Uyumlu Makaleler” ile ilgili bir makaleniz yazmışsanız bu makalenin alt başlıklarında ya da listelemelerde anahtar kelime olarak buna yakın olarak “Seo uyumlu makale tekniği” şeklinde geçmesi olumlu bir etki oluşturacaktır.

Seo Uyumlu Makaleler İçin Nasıl Anahtar Kelimeler Kullanılmalıdır?

Yazdığınız makalelerde, içerikle alakalı olan anahtar kelime kullanmak, yazılarınızın daha kolay ulaşılmasına olanak sağlar. Fakat içerikte anahtar kelime kullanmak için de sürekli tekrara düşmemelisiniz. Bunun dozu iyi ayarlanmalı ve kararında yapılmalıdır. İçeriği anahtar kelimelerle doldurmak da yanlıştır. Çünkü böyle yaptığınız zaman da gereksiz yere kelime tekrar ettiğiniz için arama motorları tarafından cezalandırılabilirsiniz ve arama sonuçlarında yazılarınız çıkmayabilir.

Yazmış olduğunuz makale içinde kullanacağınız anahtar kelimenin sayısının, makalenizdeki toplam kelime sayısının %1 ile %3’ü oranında olması normaldir. Örneğin 500 kelimelik bir yazı yazacaksanız 4 ya da 5 kez anahtar kelime kullanmak ideal olacaktır. Bu kelimeleri de tek bir yerde kullanmak yerine içeriğe dağıtmanız daha mantıklıdır. Anahtar kelime kullanmanız konusundaki bir başka detay ise cümlelerin anlam bütünlüğünü bozmamaktır. Sadece anahtar kelime kullanmak için anlatım bozukluğu yapmak ya da cümleleri karıştırmak, yazılarınızı okunmaz ve sıkıcı kılar. Ve kullandığınız anahtar kelimeler göze batar. Bu yüzden cümlelerin birbiriyle anlam bütünlüğü kurmasına özen göstermelisiniz. Bu detaylara dikkat ettiğinizde de yazılarınız, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alır. Böylece ziyaretçiler bu yazılara daha kolay ulaşabilir ve siteniz daha çok kullanılır. Daha çok okundukça da popülerlik seviyesi artan yazılara sahip olursunuz. Makalelerinize yazarken bunlara çok dikkat etmelisiniz ki yazılarınız daha üstlerde yer alsın ve daha fazla okunsun.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *